czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 3 czerwca 2014
  • 6 czerwca 2014
  • wyświetleń: 1588

MDK: zwierzęta zmieniające świat

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj

Za nami:

Miejski Dom Kultury zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu "Kultura a natura, czyli człowiek wśród istnień żywych". Tym razem wykład nosi tytuł "Zwierzęta, które zmieniły nasz świat", a wygłoszony zostanie przez dr Agnieszkę Przybyłę-Dumin.

Przedmiotem zainteresowania prelegentów cyklu jest człowiek w relacji do natury, przyrody, innych niż on istnień żyjących na Ziemi.Do prezentacji swojej wiedzy i punktu widzenia zaproszeni zostali kulturoznawcy, folkloryści, literaturoznawcy, językoznawcy, medioznawcy, historycy sztuki, filozofii i języka, a także antropolodzy społeczni i fizyczni, zoolodzy, botanicy oraz przedstawiciele innych pokrewnych dziedzin.

Najbliższe spotkanie odbędzie się w piątek 6 czerwca o godzinie 19.00 w Miejskim Domu Kultury, a kolejne już 13 czerwca. Wstęp wolny.

Miejski Dom Kultury,Kino Świt


---

Dr Agnieszka Przybyła-Dumin, absolwentka kulturoznawstwa Uniwersytetu Śląskiego. Adiunkt na Wydziale Humanistyczno-Społecznym Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. Jest także pracownikiem merytorycznym Miejskiego Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach, założy­cielką Koła Badaczy Kultury od pięciu lat funkcjonującego przy tej placówce, w ramach działalności którego powstała seria książek "Świat naszych przodków" (tom trzeci cyklu ukaże się niebawem) i odbyło się już pięć edycji Festiwalu Kultur Świata.

W kontekście zainteresowań naukowych wymienić należy kulturę tradycyjną i współczesną ze szczególnym uwzględnieniem folkloru, a w nim opowieści, jako znaczącego czynnika zdradzającego wizję świata i człowieka danej kultury, stanowiących reakcję na trudne doświadczenia, wreszcie będących nieodłącznym elementem procesu enkulturacji. W zakresie historii kultury nade wszystko zajmuje ją życie zwykłych ludzi, ich wierzenia, obyczaje, wartości, życie rodzinne i publiczne, otaczające ich przedmioty, czyli to co składa się na codzienność mężczyzn, kobiet i dzieci w różnych okresach dziejów człowieka.

BM / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

MDK

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj