czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 7 czerwca 2014
  • 12 czerwca 2014
  • wyświetleń: 10148

Ruszyła przebudowa skrzyżowania

Na początku czerwca rozpoczęły się prace związane z przebudową skrzyżowania drogi krajowej nr 1 i ulicy Lipowskiej. Na niebezpiecznej krzyżówce powstanie m.in. sygnalizacja świetlna.

Od lat o tę inwestycję zabiegały władze Czechowic-Dziedzic. Aby ułatwić mieszkańcom gminy "przeprawę" przez ruchliwą krajówkę, w miejscu niebezpiecznego skrzyżowania powstanie sygnalizacja świetlna.

dk1
Projekt przebudowy DK1 w Czechowicach-Dziedzicach · fot. materiały przetargowe


Pojawią się również nowe pasy zjazdowe do prawo i lewoskrętu w ulicę Lipowską. W ramach inwestycji zostanie także zlikwidowany niebezpieczny przejazd - skrzyżowanie z ulicą Świerkowicką.Aktualnie na kilometrowym odcinku zamknięte są oba pasy ruchu w kierunku Bielsku-Białej. Ruch odbywa się dwukierunkowo jezdnią w kierunku Katowic. Wykonawcą inwestycji jest HEILIT+WOERNER Sp. z o.o. Koszt przebudowy wynosi 12 milionów złotych. Prace mają zakończyć się w maju 2015 roku.Skrzyżowanie ulicy Lipowskiej z DK1 w Czechowicach-Dziedzicach to - jak wynika z policyjnych statystyk - obecnie jedno z bardziej niebezpiecznych skrzyżowań w regionie. Co gorsza, wypadków i kolizji z roku na rok w tym miejscu przybywa. Czas pokazał, że ani ograniczenie prędkości, ani policyjne apele o ostrożną jazdę, nie wpłynęły na poprawę bezpieczeństwa.

ab / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.