czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 8 czerwca 2014
  • wyświetleń: 3500

1. rok projektu Comenius w PG 3

Dofinansowanie przedsięwzięć edukacyjnych, rozwijanie międzynarodowej współpracy, wszechstronny rozwój uczniów, innowacje, a także rozwój bazy technicznej szkoły to efekty wykorzystania środków unijnych w pierwszym roku realizacji Partnerskiego Projektu Szkół Comenius w Gimnazjum nr 3 w Czechowicach-Dziedzicach.

2 czerwca podczas Dnia Projektów Edukacyjnych podsumowano
dotychczasową współpracę ze szkołami w Hamburgu, Antalyi, Lehenie, Koszycach i Taurogach i przedstawione materiały medialne przygotowane w czasie trwania projektu. Listopadowa wizyta na Słowacji i wyjazd w marcu do Turcji umożliwił naszym uczniom zdobycie nowych umiejętności, przyniósł korzyści poznawcze i językowe. Uczniowie mieli okazję poznania rówieśników z innych europejskich krajów, używania języka niemieckiego i angielskiego na co dzień, przekonania się, jak wiele nas łączy, jak również spędzenia niesamowitego czasu w ciekawych miejscach!

1.rok projektu Comenius w PG3 · fot. Publiczne Gimnazjum nr 3


W maju miała miejsce rewizyta. Czechowice-Dziedzice odwiedziło
22 uczniów i 15 nauczycieli z 5 krajów. Niemcy, Grecy, Litwini, Turcy i Słowacy zostali serdecznie przyjęci przez rodziny goszczące. Wizyta trwała 6 dni, podczas których nasi goście uczestniczyli w wycieczkach do Pszczyny, Krakowa i Bielska, warsztatach projektowych, kursie tańca i zajęciach sportowych. Założyliśmy również szkolny Ogródek Comeniusa. Największym wydarzeniem był zorganizowany przez uczniów i nauczycieli koncert charytatywny w Dworku Eureka " Razem dla Hospicjum", który wspierał działalność Hospicjum św. Kamila w Bielsku-Białej. W koncercie wzięły udział zespoły i soliści z krajów partnerskich, dzieci z Przedszkola Katolickiego w Czechowicach-Dziedzicach, ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Pszczynie oraz gimnazjaliści ze Szkoły Muzycznej w Bielsku-Białej.

Dzięki finansowemu wsparciu Komisji Europejskiej powstały ciekawe
produkty projektu, które służą upowszechnianiu i reklamowaniu całości działań projektowych jak np. T-shirty Comenius, baner reklamowy, publikacje, prospekty, plakaty, dokumentacja fotograficzna, prace plastyczne i rękodzieła.

Cieszy nas, że chęć i zapał uczniów do pracy nie maleje, bo w przyszłym roku będziemy uczestniczyć w dalszych wizytach w Grecji, na Litwie i w Niemczech, gdzie m.in. powstanie kalendarz projektu z autorytetami i broszura "Przewodnik Młodego Europejczyka".

Projekt zrealizowany został przy finansowym wsparciu Komisji Europejskiej, w ramach programu "Uczenie się przez całe życie". Patronat medialny nad projektem objęła "Gazeta Czechowicka."

Ewa Dobija

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.