czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 9 czerwca 2014
  • wyświetleń: 1496

Uczniowie w gliwickiej Palmiarni

29 maja dzieci z Szkoły Podstawowej nr 4 im. Orła Białego w Czechowicach-Dziedzicach uczestniczyły w drugiej turze wycieczki do Palmiarni w Gliwicach, która była nagrodą w konkursie plastycznym "Szczęśliwa złota rybka".

Palmiarnia, Szkoła postawiwa
Czechowiccy uczniowie pojechali do Palmiarni. · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Uczestnicy wycieczki mieli okazję zwiedzić cztery pawilony, które kolejno przedstawiały: rośliny użytkowe, tropikalne, historyczne, sukulenty oraz oceanarium, w którym można było podziwiać ryby słodkowodne, w tym płaszczki, sumy, pstrągi i wiele innych gatunków ryb.

Każdy z pawilonów zawierał także charakterystyczne dla siebie okazy roślinne, a wśród nich można było dostrzec zwierzęta takie jak: świnka morska, mrówki, gekon, wąż, żółw, ryby, kameleon czy legwan, jak również gatunki fauny i flory wodnej znajdujące się w Oceanarium. Dzieci miały okazje posłuchać wielu ciekawostek, dotyczących roślinności znajdującej się w Palmiarni.

ŁP

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.