czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 12 czerwca 2014
  • wyświetleń: 8304

Nocny pożar przy Barlickiego

Trzy jednostki straży pożarnej gasiły w czwartek nocy pożar w jednym z budynków mieszkalnych w Czechowicach-Dziedzicach. W wyniku pożaru jedna osoba została ranna.

pożar
Spaleniu uległa więźba dachowa wraz z pokryciem dachu · fot. czytelnik


O trzeciej w nocy dyżurny straży pożarnej odebrał zgłoszenie o pożarze szopy. Gdy jednostki przybyły na miejsce okazało się jednak, że pali się pokrycie dachu na dwukondygnacyjnym budynku mieszkalnym przy ulicy Barlickiego. Strażakom szybko udało się opanować pożar.

Po ugaszeniu przystąpiono do przewietrzenia pomieszczeń oraz prac rozbiórkowych nadpalonych elementów pokrycia dachowego. W trakcie działań wezwano pogotowie, które zabrało na obserwację do szpitala roczne dziecko z objawami zatrucia.

Straty w wysokości kilkunastu tysięcy złotych wynikają ze spalenia więźby dachowej wraz z pokryciem dachu na powierzchni 20 mkw. Okopceniu uległy również ściany oraz wyposażenie mieszkań. Przyczynę pożaru ustala policja.

ab / czecho.pl, źródło: KM PSP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.