czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 16 czerwca 2014
  • wyświetleń: 2284

Puchar za działania gminy

Wysokie, siódme miejsce w kraju i pierwsze miejsce na Śląsku zajęły Czechowice-Dziedzice w Ogólnopolskim Rankingu tworzonym przez Związek Powiatów Polskich.

Wyniki rankingu zostały opublikowane już w styczniu. Uroczyste wręczenie dyplomów oraz pucharów, zwycięzcom oraz wyróżnionym w Rankingu Powiatów i Gmin w roku 2013 odbyło się w czwartek 12 czerwca, na Kongresie Regionów w Świdnicy. Wyróżnienie dla Czechowic-Dziedzic odebrali osobiście Burmistrz Marian Błachut i Przewodniczący Rady Miejskiej Damian Żelazny.

nagroda dla miasta
fot. UM Czechowice-Dziedzice


Samorządy sklasyfikowane w Rankingu oceniane są przez ekspertów ZPP według wielu kryteriów zgrupowanych w dziesięciu grupach tematycznych takich jak: działania proinwestycyjne i prorozwojowe; rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego; rozwój społeczeństwa informacyjnego; rozwój społeczeństwa obywatelskiego; umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji; promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej; wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej; promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych; współpraca krajowa i międzynarodowa; działania promocyjne.

Czechowice-Dziedzice oceniane są wysoko, między innymi za skuteczne pozyskiwanie środków zewnętrznych, czy też działania promujące Gminę.

Ranking Gmin i Powiatów prowadzony jest po patronatem medialnym tygodnika "Newsweek Polska", Magazynu Gospodarczego "Fakty" oraz dziennika ZPP "Warto Wiedzieć". Gmina Czechowice-Dziedzice jest w nim notowana od wielu lat i zawsze plasuje się w pierwszej dziesiątce ogólnopolskiej klasyfikacji.

ab / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.