czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 16 czerwca 2014
  • wyświetleń: 5673

Borgieł czwarty w Europie!

Osada C-2 juniorów - Mateusz Borgieł (MKS Czechowice, uczeń Szkoły Mistrzostwa Sportowego Czechowice -Dziedzice) ze swoim kolegą z reprezentacji Polski - Dominikiem Nowackim (WARTA Pozna) zajęła wysoką czwarta lokatę w Mistrzostwach Europy w Maratonie Kajakowym rozgrywanym w dniach 13-15 czerwca w Piestany w Słowacji

W kategori C-1 Mateusz Borgieł pomimo wywrotki powrócił do wyścigu i zajął 9 miejsce. Ogromna szkoda, bo płynął wówczas w pierwszej czwórce co rokowało na miejsce na podium tego utalentowanego niespełna siedemnastoletniego zawodnika .

Mistrzostwa Europy w Maratonie Kajakowym - 13-15.06.2014 · fot. Paszek Weronika


Przypomnijmy maraton kajakowy jest dość nietypową, bardzo wyczerpującą konkurencją. Oprócz wielokilometrowej części rozgrywanej na wodzie, zawodnicy muszą przebiec kilkukrotnie 300 m z kajakiem na swoich barkach, przenosząc łódkę na dalszą część trasy. Takie przenoski, to najbardziej widowiskowy etap wyścigu - Długi dystans stanowi próbę wytrzymałości dla kajakarzy i nie wszyscy są w stanie ukończyć wyścig. Do tego w czasie maratonu wszystko może się zdarzyć. Wystarczy, chwila nieuwagi, kajak podczas przenoski spadnie na ziemię i w tym momencie przygoda może się skończyć - wyjaśnia trenerka MKS Czechowice-Dzedzice Magdalena Żaczek, medalistka ME i MŚ w maratonie kajakowym.

źródło: MKS Czechowice-Dziedzice

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.