czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 22 czerwca 2014
  • wyświetleń: 2269

Nowy szef regionalnej Solidarności

Blisko 150 związkowców "Solidarności" z całego Podbeskidzia wybrało nowego przewodniczącego Zarządu Regionu. Został nim 51-letni Marek Bogusz, który przez siedem ostatnich lat kierował regionalnym Działem Rozwoju Związku.

Nowy szef podbeskidzkiej "Solidarności" wywodzi się z Komisji Zakładowej bielskiej firmy Tauron Wytwarzanie Serwis (to dawny Zespół Elektrociepłowni, a następnie spółka Carbon). - Chcę zawsze być tam, gdzie dzieje się krzywda i niesprawiedliwość, gdzie potrzebuje nas zwykły człowiek - zadeklarował nowy przewodniczący.

solidarność
fot. www.solidarnosc.org.pl


Podczas zjazdu wybrano nowy Zarząd Regionu Podbeskidzie, Regionalną Komisję Rewizyjną i delegatów na zjazd krajowy. Wśród przyjętych w trakcie obrad dokumentów znalazła się uchwała programowa, określająca kierunki działania podbeskidzkiej "Solidarności" w ciągu najbliższych czterech lat.

Na stanowisku przewodniczącego Marek Bogusz zastąpił Marcina Tyrnę, który kierował podbeskidzką "Solidarnością" przez ostatnie 22 lata, a w obecnych wyborach nie kandydował. - To naturalne, że w końcu trzeba ustąpić i zrobić miejsce młodszym - mówi Marcin Tyrna. Nie wycofuje się jednak całkowicie z działalności związkowej - został wybrany członkiem Zarządu Regionu i delegatem na krajowy zjazd "Solidarności".

ab / czecho.pl, źródło: www.solidarnosc.org.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.