czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 26 czerwca 2014
  • wyświetleń: 2485

Nowy asfalt na Krótkiej

W środę 25 czerwca rozpoczęło się układanie nowego asfaltu na ulicy Krótkiej w Czechowicach-Dziedzicach. To ostatni etap gruntownego remontu ulicy, którą po wykonaniu nowej kanalizacji sanitarnej oraz wymianie sieci wodociągowej, zbudowano praktycznie od podstaw.

Remont 106-metrowego odcinka ulicy Krótkiej związany był bezpośrednio z budową nowej sieci kanalizacyjnej. Ulica znajdowała się w złym stanie technicznym. Stąd decyzja, by po budowie kanalizacji oraz przeprowadzonej przy okazji wymianie znajdującej się w ciągu tej ulicy sieci wodociągowej, wykonać ją - łącznie z podbudową - od nowa.

Nowy asfalt na ul. Krótkiej - 25.06.2014 · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Dobiegająca właśnie końca modernizacja objęła między innymi: rozbiórkę podbudowy pod jezdnią, rozbiórkę krawężników ograniczających jezdnię i obrzeży, zabudowę nowych krawężników i obrzeży, wykonanie warstw podbudowy drogowej, wykonanie warstwy wiążącej nawierzchni jezdni, wykonanie nawierzchni oraz miejsc postojowych z kostki brukowej.

W ramach remontu ulicy Krótkiej powstały też nowe odcinki parkowania równoległego do krawędzi jezdni. Dodatkowe miejsca postojowe niewątpliwie poprawią sytuację, jeśli chodzi o parkowanie pojazdów w tym rejonie miasta.

ŁP

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.