czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 28 czerwca 2014
  • wyświetleń: 2496

Giną rowery, policja apeluje

W ostatnich dniach w naszym regionie łupem złodziei padły aż cztery jednoślady. Policja apeluje o ostrożność i staranne zabezpieczenie posiadanych rowerów.

Uwaga na złodziei rowerów!
Policjanci apelują, by zabezpieczać rowery


Najwięcej rowerów ginie sprzed sklepów, szkół oraz piwnic. W Czechowicach-Dziedzicach przy ul. Kaniowskiej skradziono rower z parkingu przed jednym z zakładów pracy. Wiele pojazdów kradzionych jest bez trudu, gdyż w ogóle nie są zabezpieczone.

- Utrudnimy złodziejom "pracę" jeśli postawimy na fachowe zabezpieczenie roweru. Warto skorzystać z mocnych i profesjonalnych blokad. Im więcej czasu i kłopotu zabierze złodziejowi kradzież tym mniejsze prawdopodobieństwo, że stracimy swój rower - wyjaśniają policjanci z Komendy Miejskiej policji w Bielsku-Białej.

Rower można też oznakować. Dobrze jest także sfotografować jednoślad, aby w przypadku jego kradzieży przekazać zdjęcie policji.

- Dobrze oznakowane rowery są łatwiejsze do identyfikacji i po kradzieżach były wielokrotnie odzyskiwane. Pamiętajmy także o tym, że rower kupowany z tzw. "drugiej ręki" - okazyjnie, może być kradziony. Aby uchronić się przed takim zakupem sprawdzajmy legalność pochodzenia jednośladu ponieważ posiadanie roweru pochodzącego z kradzieży jest przestępstwem - czytamy w specjalnym komunikacie KMP.

aka / czecho.pl, źródło: KMP Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.