czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 27 czerwca 2014
  • wyświetleń: 6545

Zakończenie roku szkolnego - foto

Spośród kilku tysięcy placówek oświatowych w naszym województwie śląski kurator oświaty wybrał Szkołę Podstawową nr 5 w Czechowicach-Dziedzicach. To właśnie w "piątce" odbyły się wojewódzkie obchody zakończenia roku szkolnego.

Wśród wielu gości na uroczystym zakończeniu roku szkolnego w Czechowicach-Dziedzica pojawili się m.in. wojewoda śląski Piotr Litwa, śląski kurator oświaty Stanisław Faber, biskup diecezji bielsko-żywieckiej Piotr Greger oraz parlamentarzyści - posłanka Mirosława Nykiel i poseł Sławomir Kowalski.

Zakończenie roku szkolnego w SP5 - 27.06.2013 · fot. czecho.pl


Zarówno goście, jak i burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut, gratulowali uczniom i nauczycielom sukcesów, a u progu wakacji życzyli wszystkim udanego i bezpiecznego wypoczynku.

- W województwie śląskim mamy ponad 3000 szkół, do których uczęszcza ponad 520 tys. uczniów. Szkoła Podstawowa nr 5 w Czechowicach-Dziedzicach jest zaliczana do najlepszych szkół w województwie śląskim. Chciałbym podziękować nauczycielom za pracę, dzięki której dało się uzyskać taką ocenę - mówił wojewoda śląski, Piotr Litwa.

Gospodarz miasta podkreślił, że wojewódzkie obchody zakończenia roku szkolnego po raz pierwszy odbywają się w Czechowicach-Dziedzicach.

- Pragnę podkreślić, że nasz samorząd w sposób szczególny troszczy się o poziom oświaty - zarówno ten naukowy, jak i infrastruktury. To bardzo ważne w procesie nauczania i wychowania dzieci i młodzieży - zaznaczył Marian Błachut.

Po programie artystycznym przygotowanym przez uczniów SP nr 5, odbywająca się na sali gimnastycznej uroczystość przeniosła się na zewnątrz, gdzie nastąpiło oficjalne otwarcie i poświęcenie powstałego przy szkole kompleksu sportowego, składającego się z między innymi z bieżni i boisk.

ab / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.