czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 1 lipca 2014
  • wyświetleń: 3012

Dobre wyniki Marcina Ryszki

W dniach 26 - 29 czerwca na pływalni MOSiR w Szczecinie odbywały się Otwarte Mistrzostwa Polski osób niepełnosprawnych w pływaniu. W zawodach brał udział również mieszkaniec Czechowic-Dziedzic Marcin Ryszka.

Marcin Ryszka
Marcin Ryszka na Otwartych Mistrzostwach Polski osób niepełnosprawnych w pływaniu


Czechowiczanin zaprezentował się z bardzo dobrej strony. Na dystansach 50 m stylem motylkowym i 100 m stylem klasycznym wśród zawodników niewidomych (grupa S11) był najszybszy. Marcin Ryszka na dystansie 50 m stylem dowolnym uplasował się na 2. pozycji.

Podczas zawodów wręczono również medale w klasyfikacji ogólnej. Każdy zawodnik za uzyskany czas otrzymywał określoną liczbę punktów, im czas danego zawodnika był bliższy rekordu świata w jego grupie startowej, otrzymywał on większą liczbę punków. W tej klasyfikacji Marcin na dystansach 50 m stylem motylkowym i 100 m stylem klasycznym uplasował się na trzecim miejscu. Należy podkreślić, że była to najwyższa lokata spośród startujących Polaków.

Te zawody były ostatnim sprawdzianem przed sierpniowymi Mistrzostwami Europy, które odbędą się w Eindhoven.

-Najbardziej jestem zadowolony z czasu uzyskanego na 100 m stylem klasycznym. W Szczecinie popłynąłem ponad sekundę szybciej niż na kwietniowych zawodach w Berlinie. Mam nadzieję, że na ME uda mi się poprawić jeszcze ten rezultat - powiedział Ryszka.

BM / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.