czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 1 lipca 2014
  • 22 lipca 2014
  • wyświetleń: 5831

Foto: remont ulicy Cichej

Gruntowny remont ulicy Cichej miał zostać zakończony wraz z ostatnim dniem czerwca. Termin ten został przesunięty ze względu na problemy z podbudową drogi, jednak w najbliższym tygodniu robotnicy wykonają ostatnie prace wykończeniowe.

Nieodpowiednie podłoże gruntowe i zła podbudowa ulicy Cichej uniemożliwiają wykonanie drogi zgodnie z pierwotnymi planami.

- Glina szara stanowiąca podbudowę gruntową jest przyczyną zmiany zakresu prac, a także częściowej zmiany pozwolenia na budowę. W związku z wystąpieniem tych przeszkód, termin oddania drogi musiał zostać przesunięty - informował Urząd Miejski.

W poniedziałek 14 lipca budowlańcy rozpoczęli układanie roboczej masy asfaltowej na ulicy Cichej.

Remont ulicy Cichej - 14.07.2014 · fot. tytan


Z kolei w piątek 18 lipca robotnicy położyli ostatnią warstwę ścieralną masy asfaltowej na ulicy Cichej. W tym tygodniu rozpoczną się więc prace wykończeniowe pobocza, dojazdy do posesji i montaż kratek na korytka.

Remont ulicy Cichej - 18.07.2014 · fot. tytan


Przypominamy, że w ramach zadania inwestycyjnego, którego dokładny koszt po przetargu to 568.308,92 złotych, ulica Cicha zostanie przebudowana na długości 532 metrów. Inwestorem jest Gmina Czechowice-Dziedzice, a prace prowadzi firma UTDM Jan Opitek z Chełma Śląskiego.

BM / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.