Wiadomości

  • 3 lipca 2014
  • 5 lipca 2014
  • wyświetleń: 2160

Zakończył się nabór do żłobka

Zakończony został nabór dzieci do żłobka na rok szkolny 2014/2015. Co roku ilość przyjętych dzieci zależna jest od tego, ile trzyletnich dzieci odchodzi do przedszkola. W tym roku placówkę opuszcza dwadzieścioro dzieci.

Żłobek miejski
W Czechowicach-Dziedzicach zaczyna działalność żłobek · fot. SK


żłobek
Żłobek Miejski po remoncie. · fot. UM Czechowice-Dziedzice


żłobek
fot. UM Czechowice-Dziedzice


W trakcie naboru zostały złożone 43 karty zgłoszenia z kompletem niezbędnych załączników. Decyzją komisji do spraw naboru zakwalifikowano 20 dzieci, a pozostałe 23 są na liście rezerwowej. Dzieci z listy rezerwowej będą kolejno przyjmowane w trakcie roku szkolnego w sytuacji rezygnacji kogoś z korzystających. W placówce jaką jest żłobek w trakcie roku jest stosunkowo sporo rezygnacji wynikających z różnych przyczyn, tak więc bycie na liście rezerwowej nie wyklucza z kwalifikacji w czasie późniejszym.

Czechowicki żłobek posiada 35 miejsc dla dzieci. Wykwalifikowany personel sprawuje opiekę nad dziećmi w godzinach od 5.30-16.30 od poniedziałku do piątku. W placówce zatrudniona jest pani pielęgniarka, pozostały personel to opiekunki oraz panie pokojowe. Żłobek bazuje na ustawie o opiece nad dziećmi do lat 3 z lutego 2011roku.

Rodzice ponoszą następujące koszty: opłata za pobyt dziecka to 20% minimalnego wynagrodzenia pracowników obowiązującego w dniu 31 grudnia minionego roku, stąd w 2014 roku to kwota 320 złotych miesięcznie, ponadto koszty żywienia w kwocie 6 złotych/dzień. Jednorazowo na cały rok szkolny wnoszona jest opłata za ubezpieczenie dziecka. Średni miesięczny koszt utrzymania 1 dziecka w placówce w 201 3roku wyniósł 1229,80 złotych.

W sierpniu 21 i 22 odbędą się dni otwarte dla rodziców i dzieci, które zostały zakwalifikowane jak również dla tych, które są na liście rezerwowej. W tym czasie rodzice mogą zobaczyć placówkę, w której ich pociecha będzie spędzała czas podczas ich pobytu w pracy. Będą mogli zobaczyć, jakie żłobek posiada wyposażenie dostępne dla dzieci. Będzie też możliwość zapoznania się z częścią opiekunek oraz, co chyba najważniejsze, dzieci będą mogły zapoznać się z nowym miejscem.

aka / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.