Wiadomości

  • 10 lipca 2014
  • 21 lipca 2014
  • wyświetleń: 9731

Ruszyła budowa komisariatu

W ciągu 1,5 roku w Czechowicach-Dziedzicach powstanie nowoczesny komisariat. Policjanci przeniosą się z obrzeży miasta do ścisłego centrum przy ul. Wesołej. Kilka dni temu ruszyły prace budowlane.

Grunt pod budowę nowego komisariatu przekazało miasto. Komisariat zlokalizowany zostanie w ścisłym centrum przy ul. Wesołej i będzie sąsiadował z ogólnodostępnym parkingiem przy ul. Mickiewicza. Trzykondygnacyjny budynek w kształcie litery "L" zostanie wybudowany od podstaw zgodnie z nowymi standardami Policji, których założeniem jest między innymi usuwanie oraz zapobieganie powstawaniu barier w dostępie obywateli do komend i komisariatów.

Wizualizacje nowego komisariatu w Czechowicach-Dziedzicach · fot. Policja


Obecnie czechowiccy policjanci pracują w budynku dawnej przychodni lekarskiej przy ul. Łukasiewicza, której część pomieszczeń zaadoptowano na komisariat.Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji mł. insp. Piotr Kucia, przyznał, że rozmowy w sprawie budowy nowej siedziby dla czechowickiej policji rozpoczęły się w październiku zeszłego roku i mało kto wierzył, że sprawę uda się sfinalizować w tak krótkim terminie. Dzięki przychylności władz miasta i powiatu było to możliwe. Pod koniec czerwca, po przeprowadzonej procedurze przetargowej, Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji mł. insp. Piotr Kucia parafował umowę w tej sprawie. Koszt budowy wyniesie ok. 5 milionów złotych.

Lokalizacja:

BM / czecho.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.