czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 14 lipca 2014
  • 20 lipca 2014
  • wyświetleń: 4501

Marcin Ryszka w TVP Kraków

Sukcesy Marcina Ryszki są powodem do dumy nie tylko dla Niego samego, ale również dla miasta i gminy. W niedzielnej Kronice Krakowskiej mówiono o pływakach ze stowarzyszenia "Nie widzę przeszkód", gdzie trenuje czechowiczanin.

Marcin na co dzień studiuje w Krakowie. Jest zawodnikiem sekcji pływackiej stowarzyszenia Nie Widzę Przeszkód, które zajmuje się aktywizacją osób niepełnosprawnych na terenie miasta Krakowa. Lokalny oddział Telewizji Polskiej w swoim materiale wideo poświęcił kilka minut pływakowi z Czechowic-Dziedzic.

Film można zobaczyć pod adresem: www.tvp.pl/krakow/kronika/wideo/13-vii-2014-godz-1830/16028591

W 2008 roku Marcin Ryszka pierwszy raz w swojej karierze wziął udział w Paraolimpiadzie w Pekinie. Jako 18-latek zajął 10. miejsce. Jak wówczas stwierdził - zdobyłem pierwsze doświadczenia, poznałem, co to emocje i stres. Wiem, że czeka mnie wiele pracy i wysiłku.

Opłaciło się. W kolejnych latach Marcin zanotował wiele sukcesów na skalę krajową oraz światową. Na swoim koncie pływak ma kilkadziesiąt medali. Ponadto Marcin Ryszka w 2009 roku został wybrany najpopularniejszym sportowcem.

BM / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.