Wiadomości

  • 16 lipca 2014
  • 19 lipca 2014
  • wyświetleń: 6354

Kąpielisko z nowym dachem

Zakończyła się częściowa przebudowa otwartego kąpieliska miejskiego MOSiR-u w Czechowicach-Dziedzicach. Za 580 tysięcy złotych wyremontowano dach i naprawiono konstrukcje przeszklone budynku kąpieliska. Prace ruszyły w marcu i zakończyły się planowo końcem maja, jeszcze przed otwarciem sezonu letniego na kąpielisku.

Po wielu latach użytkowania dach kąpieliska wymagał gruntownego remontu, dzięki któremu nie tylko został odnowiony i uszczelniony, ale także ocieplony.

Zakres robót obejmował między innymi rozbiórkę istniejących warstw stropodachowych z wykonaniem nowych warstw izolacji termicznej i przeciwwodnej z zastosowaniem lanego styrobetonu oraz natryskowej piany poliuretanowej, obróbki blacharskie ścianek attykowych i belek żelbetowych, demontaż świetlika dachowego i uzupełnienie w jego miejscu płyty stropowej, wykonanie koryt rynnowych i wpustów dachowych, remont stolarki aluminiowej oraz elementów pozostałych świetlików i przeszkleń, a także wykonanie instalacji odgromowej i przeciwoblodzeniowej.

Kąpielisko z nowym dachem - 07.2014 · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Wykonano również całkiem nową nawierzchnię tarasu z zastosowaniem płyt gresowych ułożonych na systemowych, regulowanych podkładach dystansowych oraz nową balustradę na tarasie, który - dzięki likwidacji części świetlików dachowych - jest teraz dużo większy.

Koszt remontu wyniósł 580.090 złotych i został sfinansowany w całości z budżetu gminy. Wykonawcą była firma P.P.U.H. "Akces" Brunon Kieloch z Czechowic-Dziedzic.

aka / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.