czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 1 sierpnia 2014
  • wyświetleń: 2161

OPS: trwają zajęcia z doradcami

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ośrodek Pomocy Społecznej" podaj

Mimo wakacji uczestniczki i uczestnicy projektu "Pomagać aktywnie - promocja aktywnej integracji w gminie Czechowice-Dziedzice" biorą udział w kolejnych zajęciach.

Reklama

Grupy rodzicielskie uczestniczą w treningu umiejętności rodzicielskich i treningu prowadzenia gospodarstwa domowego. Na zajęciach uczestniczki zdobywają wiedzę n.t. komunikacji w rodzinie, rozwiązywania konfliktów rodzinnych, sposobów kształtowania relacji rodzice-dzieci, stosowania nagród i kar w wychowaniu dzieci, błędów popełnianych przez rodziców, etapów rozwoju dzieci i młodzieży oraz problemów napotykanych na poszczególnych etapach wychowania dzieci, bycia rodzicem, zaangażowania mężczyzn w wychowanie dzieci i udział w obowiązkach domowych.

Osoby biorące udział w programie dowiedzą się też, jak prowadzić domowy budżet, oszczędzać w życiu codziennym, dbać o dom, planować dzień tak, aby znaleźć czas na obowiązki i odpoczynek. Grupy rodzicielskie korzystają również ze wsparcia asystentek rodziny.

Natomiast grupa młodzieżowa bierze udział w treningu motywacyjnym z elementami autoprezentacji, w trakcie którego uczestnicy i uczestniczki uczą się jak poznać swoje mocne i słabe strony, jak podnieść swoje poczucie wartości i wiarę we własne możliwości, jak budować pozytywny wizerunek własnej osoby, co może się przydać w życiu codziennym i w poszukiwaniach pracy.

Dla osób młodych prowadzone są także zajęcia z profilaktyki zdrowia podczas których poznają zasady zdrowego żywienia, skutki nieprawidłowego odżywiania (bulimia, anoreksja), zalety i wady korzystania z Internetu, wpływ aktywności fizycznej na samopoczucie i zdrowie człowieka oraz profilaktykę chorób kobiet i mężczyzn.

---

Projekt "Pomagać aktywnie - promocja aktywnej integracji w gminie Czechowice-Dziedzice" współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, jego realizacją zajmuje się Ośrodek Pomocy Społecznej w Czechowicach-Dziedzicach.

BM / czecho.pl

źródło: OPS Czechowice-Dziedzice

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Ośrodek Pomocy Społecznej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ośrodek Pomocy Społecznej" podaj