czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 3 sierpnia 2014
  • wyświetleń: 2912

Trwają zapisy na pielgrzymkę

W kancelariach parafialnych trwają zapisy na pieszą pielgrzymkę Dekanatu Czechowickiego na Jasną Górę.

Pielgrzymi wyruszą na pątniczy szlak w czwartek 7 sierpnia sprzed kościoła NMP Królowej Polski, gdzie o godz. 7.00 rozpocznie się uroczysta Msza św. Osoby, które nie mogą wziąć udział w pieszej pielgrzymce organizatorzy zapraszają do udziału w pielgrzymce autokarowej, która wyruszy ostatniego dnia pielgrzymki, czyli 11 sierpnia o godz. 7.00 również sprzed kościoła NMP Królowej Polski.

Ponadto amatorzy dwóch kółek na Rowerową Pielgrzymkę wyjadą w sobotę 10 sierpnia ok. godz. 8.00 sprzed kościoła św. Barbary. Powrót zaplanowano na wtorek 12 sierpnia. Zapisy przyjmowane są do środy 6 sierpnia pod nr tel. 608 704 127 (Andrzej Kaczmarek).

Pątnicy z całej diecezji bielsko-żywieckiej przybędą przed klasztor ojców paulinów w poniedziałek, 11 sierpnia. Na Szczycie Jasnej Góry o godzinie 14.00 będzie sprawowana Msza święta pod przewodnictwem bielsko-żywieckiego ordynariusza bp. Roman Pindla.

Tegoroczna pielgrzymka przebiega pod hasłem "Maryja przewodniczką wiary w Syna Bożego". Biskup pomocniczy diecezji bielsko-żywieckiej Piotr Greger zapraszając na tę pielgrzymkę przypomina, że każda pielgrzymka, a zwłaszcza piesza, jest postrzegana jako swoiste "rekolekcje w drodze".

nan / czecho.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.