czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 6 sierpnia 2014
  • wyświetleń: 6151

Szukają przyczyn powodzi

Na przestrzeni ostatnich lat Czechowice-Dziedzice kilkakrotnie znalazły się pod wodą w wyniku obfitych opadów deszczu. Mieszkańcy naszej gminy postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i szukają miejsc, które mogą być przyczyną takiego stanu rzeczy.

Reklama

Jeden z naszych czytelników w wyniku obserwacji stworzył mapę, która ilustruje kierunek spływania wody.

- Zauważyłem, że cała woda, która zalewa centrum, schodzi w jednym miejscu - do Iłownicy. Jest to miejsce zaznaczone czerwonymi kołami. To tutaj zlewa się woda także z torów i całej ulicy Kolejowej - nawet przy dużym deszczu, niekoniecznie nawałnicy. Woda sprzed Kauflandu, także płynie torami, wzdłuż ulicy Kolejowej i wpływa do tego punktu - pisze nasz czytelnik.

Z jego dalszych obserwacji wynika, że podobnie jest ze Starą Gminą. W tym przypadku woda szuka ujścia przez ścieki za stacją paliw Shell. Następnie płynie dalej wzdłuż ulicy Legionów i spływa do zaznaczonego punktu. Całość gromadzi się na końcu ulicy Stawowej - zalewając tunel.

mapa
Mapa ilustrująca kierunek spływania wody, stworzona przez naszego czytelnika.


Inną informację wraz ze zdjęciem przesłał do nas "Gość". Jego zdaniem problemem na ulicy Wodnej są nadsypane działki od strony ulicy Smoczej. Podczas opadów szlam zanieczyszcza drogę i okoliczne działki, jednocześnie zapychając dotychczas funkcjonujące odpływy wody.

ulica wodna po ulewie
Ulica Wodna po ulewie · fot. Gość

BM / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.