czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 8 sierpnia 2014
  • wyświetleń: 8010

Pielgrzymi wyruszyli w deszczu

Grupa pielgrzymów z czechowickiej gminy jest już na trasie do Częstochowy. W strugach deszczu wyruszyli w czwartek tuż po godz. 8.00 sprzed kościoła NMP Królowej Polski.

Reklama

Pielgrzymów na placu Jana Pawła II żegnali znajomi, przyjaciele, rodzina, a także władze miejskie oraz proboszczowie z kilku parafii. Wiele osób "odprowadziło" pielgrzymów do granic miasta.

Pielgrzymka 2014 · fot. SK


Z powodu intensywnego deszczu pielgrzymi rozpoczęli piosenką "Słoneczko nasze, rozchmurz buzię, bo nie do twarzy ci w tej chmurze". Mimo to przez pierwsze godziny 22. czechowickiej pieszej pielgrzymki padał deszcz.

- Przed nami długa trasa i cel: Jasna Góra i cudami słynący obraz Matki Boskiej. W tym roku idę z wieloma intencjami. Trudnymi i bolesnymi. Byle starczyło sił- mówi 18-letnia Ania, która w tym roku po raz pierwszy wyruszyła na trasę wraz z 10-letnim bratem Adasiem.

Pątnicy z całej diecezji bielsko-żywieckiej przybędą przed klasztor ojców paulinów w poniedziałek, 11 sierpnia. Na Szczycie Jasnej Góry o godzinie 14.00 będzie sprawowana Msza święta pod przewodnictwem bielsko-żywieckiego ordynariusza bp. Roman Pindla. Tegoroczna pielgrzymka przebiega pod hasłem "Maryja przewodniczką wiary w Syna Bożego".

SK / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.