czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 12 sierpnia 2014
  • wyświetleń: 2100

Pożar i zalana piwnica na dworcu

Na ulicy Świerkowickiej w Czechowicach-Dziedzicach doszło w poniedziałek do pożaru w kotłowni. We wtorek tuż po godz. 9.00 strażacy pompowali wodę z zalanej piwnicy w budynku dworca PKP.

Reklama

Do pożaru w kotłowni doszło w poniedziałek tuż po godz. 16.00. Akcja gaśnicza trwała około godziny. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było zwarcie instalacji elektrycznej.

- Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów OSP i PSP stwierdzono, że w wyniku zwarcia instalacji elektrycznej zapaleniu uległy śmieci zgromadzone obok pieca C.O. Nasze działania polegały na wejściu w aparatach powietrznych do piwnicy i ugaszeniu pożaru oraz przewietrzeniu piwnicy. Pomiar na obecność tlenku węgla wyniósł 0,00ppm - wyjaśnia Patrycja Pokrywa oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej.

We wtorek tuż po godz. 9.00 straż pożarna została wezwana do wypompowywania wody z zalanej piwnicy na dworcu PKP.

To nie jedyne interwencje strażaków w naszym mieście, w ostatnich dniach. W piątek na ul. Żeromskiego przy użyciu specjalistycznych drabin uwolniono rannego kota, który znajdował się na niezamieszkałej i opuszczonej posesji. Zwierzę zostało przekazane w ręce strażników miejskich, którzy przewieźli go do schroniska.

Ponadto strażacy udrażniali przepusty pod drogami i pompowali wodę z zalanych piwnic.

nan / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.