czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 20 sierpnia 2014
  • 26 sierpnia 2014
  • wyświetleń: 7747

Ruszyła budowa komisariatu

W piątek 22 sierpnia o godzinie 12.00 wmurowano kamień węgielny pod budynek nowej siedziby Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach.

Reklama

W uroczystości udział wzięli: Wicewojewoda Śląski, Radny Sejmiku Województwa Śląskiego, Starosta Bielski, Burmistrz Czechowic-Dziedzic, szefowie bielskiego garnizonu na czele z Komendantem Miejskim Policji w Bielsku-Białej insp. Bogdanem Zarębą, przedstawiciele związków zawodowych działających w Policji, reprezentanci straży pożarnej i wojska oraz kapelan Policji ks. Karol Mozor.

- Policja dobrze wyszkolona, dobrze wyposażona to fundament stabilnego i bezpiecznego państwa i jak każda instytucja, każdy urząd ma też swoją siedzibę, swój budynek. Budynek, który wpływa na wizerunek i sprawność tej formacji, jak również na zaufanie obywateli do policji - powiedział zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji Piotr Kucia.

Wmurowano kamień węgielny pod budowę komisariatu - 22.08.2014 · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Komisariat zlokalizowany zostanie w ścisłym centrum przy ul. Wesołej i będzie sąsiadował z ogólnodostępnym parkingiem przy ul. Mickiewicza. Trzykondygnacyjny budynek w kształcie litery "L" zostanie wybudowany od podstaw zgodnie z nowymi standardami Policji, których założeniem jest między innymi usuwanie oraz zapobieganie powstawaniu barier w dostępie obywateli do komend i komisariatów.

Obecnie czechowiccy policjanci pracują w budynku dawnej przychodni lekarskiej przy ul. Łukasiewicza, której część pomieszczeń zaadoptowano na komisariat.

Wizualizacje nowego komisariatu w Czechowicach-Dziedzicach · fot. Policja

aka, BM / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.