czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 26 sierpnia 2014
  • wyświetleń: 1318

Promotio Urbis dla Orkiestry Dętej

Wręczenie nagrody Promotio Urbis A.D. 2014 nastąpiło podczas odbywających się w miniony weekend 40. Dni Czechowic-Dziedzic. Tegorocznym laureatem nagrody, będącej formą wyróżnienia i uhonorowania najwybitniejszych osób związanych z gminą Czechowice-Dziedzice, jest Młodzieżowa Orkiestra Dęta przy Miejskim Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach.

Reklama

Wręczenie nagrody poprzedził otwierający tegoroczne obchody Dni Czechowic-Dziedzic koncert w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej. Artyści schodzili ze sceny oklaskiwani podwójnie. Za wspaniały koncert, którym uraczyli publiczność i za prestiżową nagrodę Promotio Urbis, którą dyrygent Orkiestry, Tomasz Janusz, odebrał osobiście z rąk Burmistrza Czechowic-Dziedzic Mariana Błachuta oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej Damiana Żelaznego.

Młodzieżowa Orkiestra Dęta Przy Miejskim Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach działa od 2005 roku, a jej korzenie sięgają znacznie głębiej, bo do 1950 roku, kiedy powstała Orkiestra Dęta OSP Ligota. Orkiestra łączy pokolenia, uczy młodych mieszkańców Gminy Czechowice-Dziedzice nie tylko wspólnej gry na instrumentach, ale również szacunku dla tradycji i dorobku poprzedników oraz czerpania z bogactwa kulturowego Gminy i regionu.

Zespół prezentuje bardzo wysoki poziom muzyczny. Włącza do repertuaru ciekawe aranżacje, zarówno standardów muzyki klasycznej, jak i rozrywkowej, z którymi reprezentuje Gminę Czechowice-Dziedzice występując na licznych festiwalach i przeglądach orkiestr dętych, odbywających się zarówno w kraju jak i zagranicą. Podczas tych wojaży Orkiestra zdobywa liczne nagrody i wyróżnienia. W 2014 r. na Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr Dętych Złota Trąbka 2014 zespół zdobył aż cztery nagrody! Został laureatem Złotego Dyplomu, nagrody za najlepsze wykonanie utworu kompozytora polskiego, Pucharu Zarządu Oddziału Bielskiego Związku Chórów i Orkiestr dla najlepszej orkiestry oddziału bielskiego oraz Pucharu dla Najlepszego Dyrygenta Festiwalu, kapelmistrza Orkiestry - Tomasza Janusza.

Wszystkim związanym z Orkiestrą muzykom serdecznie gratulujemy nagrody Promotio Urbis A.D. 2014.

ŁP / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.