czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 27 sierpnia 2014
  • wyświetleń: 3940

Nagroda dla Jacka Stachursky'ego

Odznakę honorową "Zasłużony dla Kultury Polskiej", przyznaną przez Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego otrzymał Jacek Stachursky, będący jedną z gwiazd tegorocznych, 40. Dni Czechowic-Dziedzic. Nagrodę przyznawaną osobom wyróżniającym się w tworzeniu, upowszechnianiu i ochronie kultury, czechowicki artysta odebrał w czasie sobotniego występu.

Reklama

Występ Jacka Stachursky'ego, obchodzącego w tym roku jubileusz 20-lecia pracy scenicznej, dosłownie porwał publiczność. Dlatego nagła przerwa w koncercie początkowo wywołała zdziwienie bawiącej się widowni. Kiedy na scenie pojawili się: Jacek Olbrycht, Dyrektor Generalny Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Wojewoda Śląski Piotr Litwa oraz Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut, stało się jasne, że nastąpił moment szczególny.

Koncert Stachurskiego - 23.08.2014
Jaek Stachursky na Dniach Czechowic-Dziedzic - 23.08.2014 · fot. czecho.pl


Reprezentujący Minister Kultury Małgorzatę Omilanowską Jacek Olbrycht podkreślił, że otrzymując Odznakę honorową "Zasłużony dla Kultury Polskiej", Jacek Stachursky dołączył w ten sposób do wąskiego grona osób, których rola w tworzeniu i upowszechnianiu kultury uznawana jest za szczególną. "Niepokornego" krajana, który od 20 lat z sukcesami działa na trudnym rynku polskiej muzyki rozrywkowej, gratulował czechowiczanom Wojewoda Piotr Litwa. Sam artysta podkreślał, że to nagroda zarówno dla niego, jak i jego wiernych fanów.

Artyście gratulował również Burmistrz Marian Błachut, który uhonorował Jacka Stachursky'ego Nagrodą Burmistrza Czechowic-Dziedzic w dziecinie twórczości artystycznej, upowszechniania kultury i ochrony kultury.

Jacek Stachursky nie był jedynym laureatem Nagrody Burmistrza Czechowic-Dziedzic, przyznanej w czasie minionych, 40. Dni Czechowic-Dziedzic. Wcześniej, bo już w piątek, Nagrodę Burmistrza otrzymali: Stanisław Bieńko, Prezes Zarządu Młodzieżowej Orkiestry Dętej Ligota oraz Rozalia i Józef Szypułowie - malarka, której specjalnością są obrazy malowane na szkle oraz jej mąż, zajmujący się rzeźbą ludową.

ŁP / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.