czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 28 sierpnia 2014
  • wyświetleń: 3585

Pobili i zmusili do zakupu alkoholu

Czechowiccy policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców naszego miasta, którzy pobili 31-letniego mężczyznę, skradli mu telefon komórkowy i zmusili, aby zakupił im alkohol. Za przestępstwo to może im teraz grozić nawet do 10 lat więzienia.

Reklama

Napastnicy zaatakowali 31-laka na ul. Sobieskiego. Pobili go, skradli mu telefon, a następnie zmusili do zakupu alkoholu. Mężczyzna usiłował zapłacić za cztery piwa i butelkę wódki kartą bankomatową, ale okazało się, że nie ma na niej środków pieniężnych, co tylko rozjuszyło sprawców.

Sprzedawczyni zaalarmowała o pobiciu mundurowych, którzy chwilę później zatrzymali obu napastników. Okazali się nim dwaj bracia w wieku 26 i 31 lat. Badanie stanu ich trzeźwości dało wyniki od 2 do 3 promili alkoholu.

Zatrzymani zostali przewiezieni do policyjnego aresztu. Usłyszeli już zarzuty. Za wymuszenie rozbójnicze może im grozić nawet do 10 lat za kratami. O ich dalszym losie zadecyduje teraz prokurator.

aka / czecho.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.