czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 8 sierpnia 2014
  • 5 września 2014
  • wyświetleń: 8025

TV: Żeglarskie Mistrzostwa Polski

Ostatni weekend wakacji nie pozwolił nam się nudzić. Pierwszy raz w naszym regionie odbywały się Mistrzostwa Polski w Klasie Omega, przy czym nie było to wydarzenie jedynie żeglarskie. Wiele atrakcji czekało także na widzów i sympatyków.

MP w Żeglarstwie 2014 - wyniki Omega Sport
MP w Żeglarstwie 2014 - wyniki Omega Standard

Mistrzostwa odbywały się na terenie GPW i EkoCentrum przy tamie w Goczałkowicach-Zdroju. Żeglarze walczyli tutaj o tytuł Mistrza Polski w narodowej klasie Omega.Uroczyste otwarcie regat rozpoczęło się w czwartek koncertem Andrzeja Koryckiego i Dominiki Żukowskiej. W piątek żeglarze wypłynęli już na Jezioro Goczałkowickie i na nim rywalizowali do niedzieli.

Żeglarskie Mistrzostwa Polski - 28-31.08.2014 · fot. Starostwo Powiatowe


Mistrzem Polski w kategorii Omega Sport została załoga Błękitny Piotruś w składzie Krzysztof Małecki, Patryk Wojtkiewicz i Bartłomiej Banasik. W kategorii Omega Standard zwyciężyła Awangarda Bydgoszcz w składzie Romuald Knasiecki, Sebastian Knasiecki oraz Martyna Knasiecka.Organizatorami zawodów byli: Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, Urząd Miejski w Pszczynie, Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu w Pszczynie, Uczniowski Klub Żeglarski MORiS Pszczyna, EkoEnergia Silesia oraz Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów SA w Katowicach.

Realizacja filmów: www.rakufilm.pl.

jezioro goczałkowickie, regaty
fot. pless.pl

BM / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.