czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 31 sierpnia 2014
  • wyświetleń: 2655

Budowa "kanału ulgi" w tym roku

Czechowice-Dziedzice przygotowują się do budowy "kanału ulgi" od ulicy Jasnej do rzeki Wisły. Gmina rozpisała już przetarg na wykonanie robót budowlanych.

Reklama

Inwestycja obejmuje szereg następujących robót budowlanych: odbudowę 849-metrowego "kanału ulgi" odprowadzającego wody deszczowe z osiedli Barbara, Renardowice od skrzyżowania ul. Jasnej i ul. Św. Barbary do rzeki Wisły, budowę przepustu pod groblą wraz z nadbudową grobli do poziomu zapewniającego ochronę stawów rybnych przed wylaniem z "kanału ulga".

Konieczne będzie także wykonanie dopływ do "kanału ulgi" z węzła rozdzielającego wody potoku Młynówka położonego przy skrzyżowaniu ul. Jasnej i Św. Barbary. Ponadto wyremontowany zostanie kanał odprowadzający i wylot wody do rzeki Wisły.

Inwestycja obejmie też remont kanału potoku Młynówka od węzła rozdzielającego wody po komorę przepustu wzdłuż ulicy Jasnej na odcinku długości 373 metrów.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.