czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 3 września 2014
  • wyświetleń: 1428

Bezpieczna droga do szkoły

W szkołach zabrzmiał już pierwszy dzwonek. Po beztroskim wypoczynku nadszedł czas nauki. Aby najmłodsi wiedzieli, jakich zasad należy przestrzegać, by bezpiecznie dotrzeć na zajęcia, bielscy policjanci rozpoczęli akcję profilaktyczno-edukacyjną "Bezpieczna droga do szkoły".

Działania policjantów polegają na edukowaniu najmłodszych, tak aby wiedzieli, jakich zasad należy przestrzegać w drodze do szkoły. Na zajęciach stróże prawa uczą pierwszoklasistów prawidłowego przekraczania jezdni, poruszaniu się po niej w przypadku braku chodnika lub pobocza, zachowaniu w miejscach oczekiwania na przyjazd autobusów. Mundurowi kontrolują również transport przewożący dzieci i młodzież do szkół.

Poza działaniami profilaktycznymi prowadzonymi wśród dzieci i młodzieży, w okolicach szkół pojawiło się więcej policyjnych patroli. Funkcjonariusze kontrolują przestrzeganie przepisów przez kierujących. Zwracają uwagę na prędkość, z jaką poruszają się kierowcy, kontrolują stan trzeźwości i prawidłowe parkowanie. Wszystko po to, aby zapewnić najmłodszym bezpieczny powrót do szkoły.

patrol, policja, kontrola
fot. KMP Bielsko-Biała

BM / czecho.pl, źródło: KMP Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.