czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 9 września 2014
  • 28 września 2014
  • wyświetleń: 2102

Trwa nabór do Szlachetnej Paczki

Tysiące osób meldują się na służbę potrzebującym, setki jednoczą się na ogólnopolskich szkoleniach, Basia Kurdej-Szatan razem z Maćkiem Łagodzińskim pokonują siebie, a mistrzowie olimpijscy rozgrzewają mięśnie serca. To znak - Szlachetna Paczka rozpoczęła rekrutację wolontariuszy.

Co roku do projektu zgłaszają się osoby zainspirowane ideą mądrej pomocy - bohaterowie zmiany społecznej. Tworząc zespół SuperW, łączą biednych i bogatych. Dla 70% wolontariuszy udział w Paczce był jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu.

Wolontariusz Paczki, czyli SuperW, dociera do prawdziwej biedy, wchodzi tam, gdzie inni są obojętni albo boją się wejść. Wolontariusze sami odnajdują potrzebujących w swoich miastach, pytają o biedę i podejmują decyzję o włączeniu rodzin do projektu.

Wolontariat w Paczce jest powołaniem do służby dla innych ludzi, do przekraczania siebie dla innych, żeby zmienić świat - mówi ksiądz Jacek Wiosna Stryczek.

Jeśli masz w sobie chęć realnej pomocy i kochasz ludzi, lubisz pracę na wysokich obrotach i nie ma dla Ciebie rzeczy niemożliwych, masz powołanie do służby innym ludziom, jesteś samodzielny i wytrwały w dążeniu do celu, chcesz działać w zespole ludzi z pasją i masz ukończone 18 lat zgłoś się na: www.superw.pl.

Co możesz zyskać? Radość niesienia pomocy, realną zmianę miejsca, w którym mieszkasz, udział w szkoleniach, rozwój cenionych na rynku pracy kompetencji m.in. komunikacji, organizacji własnego czasu, szansę sprawdzenia się w działaniu, nową paczkę przyjaciół i znajomych.

---

Tylko w 2013 roku Szlachetna Paczka dotarła do 17.684 rodzin w potrzebie - osób starszych, samotnych, rodzin dotkniętych chorobą lub niepełnosprawnością, samotnych rodziców i rodzin wielodzietnych. W XIII edycji Paczka zjednoczyła ponad pół miliona osób - potrzebujących, wolontariuszy, darczyńców przygotowujących pomoc i dobroczyńców finansujących organizację projektu, a to już ponad półtora proc. Polaków.

BM / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.