czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 14 września 2014
  • 25 października 2014
  • wyświetleń: 3986

2. Czechowickie Dyktando

Za nami:

Już drugi raz w naszym mieście chętni mieszkańcy mogą uczestniczyć w II Czechowickim Dyktandzie, organizowanym przez Miejski Dom Kultury w Czechowicach-Dziedzicach oraz firmę Akcydens, prowadzącą swoją działalność w branży szkolno-papierniczej w naszym mieście.

2 dyktando


Jeżeli chcesz się sprawdzić w znajomości zasad języka polskiego, ortografii, interpunkcji oraz gramatyki, zapraszamy już 25 października o godzinie 10.00 do Miejskiego Domu Kultury na II Dyktando Czechowickie objęte patronatem Burmistrza Czechowic-Dziedzic.

Nad przebiegiem konkursu czuwać będzie jury złożone z językoznawców i polonistów pod przewodnictwem dr hab. Katarzyny Kłosińskiej, honorowego przewodniczącego Rady Języka Polskiego przy Prezydium Polskiej Akademii Nauk.

Dla uczestników przewidziane są nagrody pieniężne i rzeczowe oraz statuetka Mistrza Ortografii Czechowic-Dziedzic w 2014 roku ufundowana przez Burmistrza Czechowic-Dziedzic.

W czasie sprawdzania prac przez jury przewidziany jest ciekawy wykład na temat języka polskiego, prowadzony przez znaną wszystkim z audycji radiowej Trójki, Panią dr hab. Katarzynę Kłosińską.
Po wykładzie odbędzie się quiz z nagrodami.

Zapisy odbywają się w Miejskim Domu Kultury do piątku, tj. do 24 października. Regulamin Dyktanda dostępny jest na stronie Miejskiego Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach. Dodatkowe zapisy będą prowadzone do rozpoczęcia dyktanda.

BM / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.