czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 15 września 2014
  • wyświetleń: 3672

80 interwencji straży w weekend

Weekendowe gwałtowne opady deszczu i burze wyrządziły duże szkody w powiecie bielskim. Strażacy interweniowali blisko 80 razy. Najwięcej zdarzeń odnotowano w Bielsku-Białej, Czechowicach-Dziedzicach oraz Mazańcowicach.

Piątkowe wyładowania atmosferyczne i opady deszczu dały się we znaki mieszkańcom Czechowic-Dziedzic. Strażacy z OSP Komorowice Krakowskie musieli wypompowywać wodę z rozlewiska powstałego na terenie zakładu Valeo przy ulicy Bestwińskiej.

Jak informuje goczałkowickie Ekocentrum - piątkowa burza, pod względem ilości wyładowań oraz ilości opadów, była drugą tak intensywną burzą w powiecie po burzy z dnia 8 lipca. Również czas trwania burzy był stosunkowo długi.

W niedzielę strażacy musieli podjąć kolejne interwencje w naszym mieście. Utrudnione było poruszanie się po niektórych ulicach, bowiem studzienki kanalizacyjne nie były w stanie przyjąć olbrzymiej ilości wody opadowej.

BM / czecho.pl, źródło: KM PSP Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.