czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 17 września 2014
  • 21 września 2014
  • wyświetleń: 7062

Bestwińska zostanie przebudowana

Blisko 300 tysięcy złotych przekaże gmina Czechowice-Dziedzice na dofinansowanie przebudowy oraz remontu ulicy Bestwińskiej.

Uchwałę o udzieleniu pomocy finansowej w formie dotacji celowej na realizację prowadzonego przez powiat bielski zadania przyjęła właśnie Rada Miejska. Remont będącej drogą powiatową ulicy Bestwińskiej ma się zakończyć w listopadzie bieżącego roku.

Z prośbą o udzielenie pomocy finansowej w formie dotacji celowej na realizację przebudowy ulicy Bestwińskiej, na odcinku od przejścia dla pieszych do granicy miasta oraz wykonanie remontu tej ulicy na odcinku od przejazdu kolejowego do przejścia dla pieszych nad torami kolejowymi wystąpił starosta bielski.

Ulica Bestwińska - 09.2014 · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Z uwagi na zły stan techniczny nawierzchni na wnioskowanych odcinkach drogi powiatowej, duży ruch samochodów ciężarowych oraz wiążące się z tym utrudnienia i uciążliwość dotykające głównie mieszkańców Czechowic-Dziedzic, do prośby starosty przychylnie odniósł się burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut. Na jego wniosek, uchwałę o dofinansowaniu powiatowego przedsięwzięcia na terenie naszej gminy, kwotą 297 tysięcy złotych, przyjęła we wtorek 16 września czechowicka Rada Miejska.

Przedmiotem inwestycji jest przebudowa drogi powiatowej nr 4444S - ulica Bestwińska w Czechowicach-Dziedzicach. Zakres inwestycji obejmuje:
  • przebudowę nawierzchni drogi powiatowej,
  • budowę nowych oraz przebudowę istniejących chodników,
  • remont poboczy gruntowych, -przebudowę zatok autobusowych,
  • przebudowę zjazdów z drogi powiatowej - indywidualnych oraz publicznych,
  • przebudowę skrzyżowań (korekta łuków wyokrąglających oraz korekta niwelety wlotów podporządkowanych),
  • budowę kanalizacji deszczowej,
  • przebudowę oraz zabezpieczenie sieci infrastruktury kolidującej z przebudowywaną drogą.


Remont i przebudowa ulicy Bestwińskiej w Czechowicach-Dziedzicach o kolejna z listy siedemnastu inwestycji wskazanych w Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Śląskiego, związanych z odbudową infrastruktury drogowej, zniszczonej podczas powodzi w 2010 roku. Projekt dotyczący przebudowy ulicy Bestwińskiej złożony został przez Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej. Szacowany koszt całkowity projektu wynosi 1,83 mln złotych, z czego dofinansowanie z RPO to 1,53 mln złotych. Brakującą kwotę - w formie dotacji celowej - przekaże gmina Czechowice-Dziedzice.

Inwestycja ma być gotowa do 24 listopada. Otwarcie ofert w konkursie, który wyłoni wykonawcę zadania, ma nastąpić w tym tygodniu. Niebawem znany powinien być więc nie tylko wykonawca, ale i dokładny koszt inwestycji oraz termin rozpoczęcia prac.

aka / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.