czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 23 września 2014
  • wyświetleń: 2308

Wyróżnienie dla gminy Czechowice

17 września w Centrum Olimpijskim w Warszawie odbyła się uroczystość powołania Kapituły "Trzeźwego Umysłu". W bieżącym roku do członkostwa w Kapitule została zaproszona Agnieszka Borowska-Paszek - Kierownik Biura ds. Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom Urzędu Miejskiego w Czechowicach- Dziedzicach.

Kapituła to specjalny zespół kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł, po raz pierwszy wyłoniony w 2009 roku. Tworzą go pełnomocnicy lub koordynatorzy akcji. Ideą tego honorowego kolegium jest promocja aktywnych osób, dla których profilaktyka uzależnień nie jest tylko przystankiem w karierze. Członkowie Kapituły otrzymują statuetkę, zaś wyróżniony samorząd - medal. Nagroda jest honorowa i wiąże się z prestiżem.

Zasada jest prosta: co roku statuetką Kapituły Trzeźwego Umysłu nagradzanych jest 16 aktywnych pełnomocników i koordynatorów ds. uzależnień (jedna osoba z każdego województwa). W chwili obecnej Kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł jest największą kampanią profilaktyczną w Polsce, skupia około tysiąc samorządów.

Wyróżnienie dla gminy Czechowice-Dziedzice - 17.09.2014 · fot. UM Czechowice-Dziedzice


W roku 2014 z województwa śląskiego została wyróżniona Gmina Czechowice-Dziedzice. Gmina została uhonorowana pamiątkowym medalem za wyjątkową aktywność i podejmowanie godnych naśladowania działań w dziedzinie profilaktyki alkoholowej i narkotykowej.

- Zaproszenie do członkostwa w Kapitule jest miłym wyróżnieniem, jednak nie odbieram tego w kategoriach osobistego sukcesu - mówi Agnieszka Borowska-Paszek. - Zawsze podkreślałam, że w Biurze ds. Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom pracujemy zespołowo. Dlatego cieszę się, że nasza praca została zauważona i doceniona na zewnątrz. Doceniono naszą aktywność i różnorodność działań podejmowanych w obszarze profilaktyki uzależnień. Profilaktyka w Gminie to współdziałanie wielu różnych instytucji i osób, z którymi na co dzień współpracujemy i razem staramy się robić coś dobrego - kontynuuje.

BM / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.