czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 25 września 2014
  • 28 września 2014
  • wyświetleń: 6887

Trwa budowa nowego komisariatu

W szybkim tempie postępują prace przy budowie nowego komisariatu w Czechowicach-Dziedzicach. Widać już mury nowej siedziby, na którą z niecierpliwością czekają czechowiccy stróże prawa.

W ścisłym centrum miasta przy ul. Wesołej trwa budowa nowego komisariatu policji. W szybkim tempie wykonano prace ziemne i fundamentowe. Aktualnie trwają prace przy wznoszeniu murów i stropów pierwszej kondygnacji oraz przyłącza mediów. W ciągu półtorej roku przeniosą się tutaj policjanci, którzy dziś pracują w ciasnym i zaniedbanym budynku dawnej przychodni lekarskiej na obrzeżach miasta przy ul. Łukasiewicza, której część pomieszczeń zaadaptowano na komisariat.

Trwa budowa komisariatu w Czechowicach-Dziedzicach - 22.09.2014 · fot. KMP Bielsko-Biała


Trzykondygnacyjny budynek w kształcie litery "L" budowany jest od podstaw, zgodnie z nowymi standardami Policji, których założeniem jest między innymi usuwanie oraz zapobieganie powstawaniu barier w dostępie obywateli do komend i komisariatów. Budynek będzie miał ponad 1400 m² powierzchni użytkowej. W ramach inwestycji powstaje, m.in. dyżurka, pokoje biurowe, pokój przesłuchań, archiwum, pomieszczenia gospodarcze, magazyny i garaże oraz miejsca parkingowe dla pracowników i mieszkańców.

Teren pod budowę nowego komisariatu przekazała czechowicka gmina. Budynek będzie kosztował ok. 5 mln zł. Wykonawcą tej inwestycji jest bielska firma "Adamex". Po wybudowaniu nowej siedziby, Policja zyska nowoczesny budynek, w pełni przystosowany do swoich potrzeb.

BM / czecho.pl, źródło: KMP Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.