czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 4 października 2014
  • wyświetleń: 1794

Fałszywy krewny w Czechowicach

Po raz kolejny przestrzegamy przed oszustami, którzy przez telefon podają się za wnuczków i pilnie potrzebują pieniędzy. Udaje im się, bo uderzają w najczulsze punkty dziadków - uczucia, jakimi darzą swoich prawdziwych krewnych. W Czechowicach-Dziedzicach oszuści ponownie zaatakowali. Na szczęści ich ofiary nie dały się oszukać.

Oszust skontaktował się z mieszkankami Czechowic-Dziedzic. Od 80-letniej mieszkanki ul. Cichej usiłował wyłudzić 15.000zł, natomiast od jej rówieśniczki z ul. Kruczej - 12.000 złotych.

Telefoniczną rozmowę rozpoczął słowami: "Katowice się kłaniają", tak aby kobiety musiały się domyślać z kim mają do czynienia. Sprawca utrzymywał, że jest przeziębiony, dlatego jego głos jest zmieniony. Podając się za krewnego prosił o pożyczkę pieniędzy na umowę. Mówił szybko, tak aby kobiety w pośpiechu podjęły decyzję o przekazaniu gotówki. Obie w porę zorientowały się, że mają do czynienia z naciągaczem i dzięki temu nie straciły swoich oszczędności.

Każdy, kto zetknie się z opisanym sposobem działania przestępców, powinien natychmiast skontaktować się z najbliższą jednostką policji pod numer: 997 lub 112. Pamiętajmy, że szybkie powiadomienie policji przyczyni się do zatrzymania oszustów i przerwania ich przestępczej działalności.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.