czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 4 października 2014
  • wyświetleń: 3008

20-latka wyłudziła drogie telefony

20-letnia mieszkanka Czechowic-Dziedzic, wspólnie z o 7 lat starszym mężczyzną, na cudzy dowód wyłudziła trzy drogie telefony. Młodej kobiecie grozi teraz nawet osiem lat więzienia.

Utrata dokumentów bywa początkiem wielkich kłopotów, gdyż przestępcy używają ich często do wyłudzania kredytów i usług. Detektywi z Gliwic uchronili od podobnych kłopotów młodą kobietę, która kilkanaście tygodni temu zagubiła dowód. Jak się okazało, na jej nazwisko wyłudzono trzy drogie telefony.

W jednym ze sklepów przy ul. Rybnickiej w Gliwicach, młoda kobieta posługującą się nie swoim dowodem zawarła umowy, wyłudzając smartfony o łącznej wartości ponad 2,5 tys. zł. Policjanci prowadzący dochodzenie zebrali dowody świadczące, że przestępstwa dopuściła się 20-letnia mieszkanka Czechowic-Dziedzic. W czwartek przed południem przyjechali do naszego miasta, gdzie w jednym z mieszkań zatrzymali podejrzaną.

Stróże prawa wiedzieli, że młoda kobieta współdziałała z około 30-letnim mężczyzną. Typowanie i analiza zebranych dowodów pozwoliły jeszcze w tym samym dniu (także w Czechowicach-Dziedzicach), zatrzymać organizatora oszustwa. Okazał się nim 27-letni mężczyzna. Podejrzany był całkowicie zaskoczony wizytą policjantów. Katowiczanin zmieniał miejsce pobytu i ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości od 2,5 roku. Po sprawdzeniach w bazach danych okazało się, że zatrzymany ścigany jest 10 listami gończymi. Na zatrzymanym ciąży też wyrok - ma do odbycia łączną karę 11 lat więzienia.

Uczestnicy przestępstwa odpowiedzą za oszustwa przed sądem. Grozi im nawet 8 lat za kratami.

aka / czecho.pl, źródło: KMP Gliwice

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.