czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 9 października 2014
  • wyświetleń: 2270

W Przedszkolu nr 6 będzie cieplej

W 2013 roku gmina zakończyła termomodernizację Przedszkola Publicznego nr 6. Projekt został dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

przedszkole nr 6
Przedszkole nr 6 w Czechowicach-Dziedzicach · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Celem projektu była poprawa warunków dla dzieci, nauczycieli i personelu administracyjnego Przedszkola Publicznego nr 6. W wyniku realizacji projektu zwiększył się komfort i bezpieczeństwo użytkowników przedszkola oraz wpływ obiektu na środowisko naturalne.

W ramach projektu wykonane zostały roboty termomodernizacyjne, polegające m.in. na wykonaniu izolacji fundamentów i ścian piwnic, wykonaniu drenażu opaskowego, wymianie naświetli piwnicznych, ocieplaniu fundamentów oraz ścian nadziemna, stropodachu, renowacji elewacji, wymianie rynien i rur spustowych wraz z przesunięciem kanalików, wymianie stolarki okiennej wraz z parapetami, wykonaniu obórek blacharskich oraz remoncie kominów.

Zmodernizowane zostały również instalacje centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej. W pomieszczeniach zamontowane zostały grzejniki z termostatami i osłonami, a budynek wyposażono w kotłownię zasilającą oba obiegi grzewcze (centralnego ogrzewania grzejnikowego i zasobnikowego podgrzewacza ciepłej wody użytkowej) wyposażoną w kocioł wodny wraz z automatyką sterującą pracą kotła i obiegów grzewczych oraz pojemnościowy zasobnik wody o pojemności 500 l. Jako dodatkowe źródło ciepła dla podgrzewacza zastosowano instalację solarną wyposażoną w trzy kolektory słoneczne oraz zbiornik wody o pojemności 400 l.

Całkowita wartość projektu wynosi 587.975,00 zł, z tego 471.445,42 zł gmina pozyskała ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

aka / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.