czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 10 października 2014
  • 13 października 2014
  • wyświetleń: 3108

9. miejsce biblioteki z Czechowic

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Biblioteka Miejska Czechowice" podaj

Miejska Biblioteka Publiczna w Czechowicach-Dziedzicach zajęła 9. miejsce w tegorocznej edycji Rankingu Bibliotek i tym samym po raz czwarty znalazła się w pierwszej dziesiątce tegoż rankingu. Jest najlepszą biblioteką publiczną w województwie śląskim.

Uroczyste ogłoszenie wyników odbyło się 8 października w Pałacu Rzeczypospolitej - siedzibie Biblioteki Narodowej w Warszawie. Podczas gali nagrodzeni zostali przedstawiciele samorządów i bibliotek z pierwszej dziesiątki rankingu oraz liderzy każdego z województw.

IX miejsce Biblioteki z Czechowic - 8.10.2014 · fot. MBP Czechowice-Dziedzice


Wyróżnienie czechowickiej biblioteki uhonorował także Dyrektor Biblioteki Śląskiej prof. zw. dr hab. Jan Malicki kierując na ręce Dyrektor Ewy Kmiecik-Wronowicz oraz Burmistrza Mariana Błachuta listy gratulacyjne. W gali uczestniczyła także Instruktor Biblioteki Śląskiej dr Magdalena Madejska oraz Pełnomocnik ds. Kontaktów z Bibliotekami Samorządowymi Maria Gutowska.

Ranking Bibliotek opracowywany jest od 2011 roku przez Instytut Książki i "Rzeczpospolitą". Ma on promować najlepiej prowadzone biblioteki w mniejszych samorządach, które kładą szczególny nacisk na rozwój czytelnictwa i aktywności społecznej.

Na ankiety rozesłane przez redakcję "Rzeczpospolitej" odpowiedziało ponad 800 gmin wiejskich i miejsko-wiejskich oraz miast mających mniej niż 15 tys. mieszkańców. Ankietowani oceniali powierzchnię bibliotek, stan zatrudnienia, wielkość i aktualność księgozbioru, wysokość dotacji podmiotowych, zdolność pozyskiwania środków pozabudżetowych, dostęp do nowych mediów, animację kulturalną, a także udogodnienia dla osób niepełnosprawnych.

BM / czecho.pl, źródło: MBP Czechowice-Dziedzice

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Biblioteka Miejska Czechowice

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Biblioteka Miejska Czechowice" podaj