czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 11 października 2014
  • wyświetleń: 1963

Podsumowanie Arboretum Inspiruje

W pierwszy piątek października w Starej Kręgielni odbyło się uroczyste podsumowanie pszczelej odsłony projektu Arboretum Inspiruje. Projekt, który jest laureatem konkursu grantowego "Z Kujawskim pomagamy pszczołom" był realizowany w Gimnazjum Publicznym nr 1.

Dzięki nawiązanej współpracy pomiędzy gimnazjum a Pałacem Kotulińskich gala projektowa odbyła się w pięknych i stylowych wnętrzach Starej Kręgielni. Tu zebrali się zaproszeni goście oraz znaczna grupa przedszkolaków z przedszkoli numer 7, 8 i 11. Najmłodsi w podziękowaniu za włączenie ich do projektu przygotowali pszczeli występ artystyczny.

Podsumowanie Arboretum Inspiruje - 3.10.2014 · fot. Arboretum Inspiruje


Podczas podsumowania zaprezentowano działania projektowe - pojawiły się filmy i fotoreportaże z Dnia Ziemi, Pszczelego Pikniku, sadzenia nektarodajnych lip. Nagrodzono najaktywniejszych uczniów. Nagrody wręczyli im - Alicja Pysz - zastępca dyrektora gimnazjum, Bernadetta Klimek - Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa oraz Katarzyna Dytrych z Fundacji Nasza Ziemia.

Gala była również okazją do podziękowania partnerom i sponsorom projektu, którzy otrzymali upominki z rąk dyrektora Wojciecha Mika.

To dzięki zaangażowaniu i wsparciu: Pałacu Kotulińskich, Urzędu Miejskiego, Nadleśnictwa Bielsko, Beskidzkiego Związku Pszczelarzy "Bartnik", Śląskiego Ogrodu Botanicznego oraz firm: Grupy LOTOS SA, Polwax SA, Tauron SA i Dworku Eureka działania projektowe mogły być prowadzone z dużym rozmachem.

Uroczystość uświetniła wystawa fotograficzna pt. "90 zdjęć z okazji 90-lecia Lasów Państwowych" przygotowana przez uczennice i absolwentki gimnazjum: Wiktorię Moroń, Aleksandrę Drewniak, Agnieszkę Jurasz, Paulinę Białek i Adriannę Klukę. Wystawa była prezentem dla Nadleśnictwa Bielsko z okazji jubileuszu.

Gimnazjum Publiczne nr 1

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.