czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 28 października 2002
  • wyświetleń: 2474

Przedstawienie szkolne: Dziady cz.II

Reklama

W piątek, 25 października 2002 r. klasa II c z naszego gimnazjum wystawiła drugą część „Dziadów” Adama Mickiewicza. Data występu została wybrana nie przez przypadek sztukę wystawiono na tydzień przed Dniem Wszystkich Świętych. Wywodzące się jeszcze z czasów pogańskich Dziady są odpowiednikiem Chrześcijańskich Zaduszek.

Opiekunką przedstawienia była pani mgr Bogumiła Łucka – wychowawczyni klasy II c. Dzięki jej zaangażowaniu i długotrwałych przygotowaniach całe przedsięwzięcie mogło dojść do skutku. Wszyscy, którzy grali w spektaklu mieli na sobie białe stroje uszyte z prześcieradeł. Wyjątkową atmosferę podkreślał blask świec.

Przedstawienie obejrzeli uczniowie klas drugich pod opieką wychowawców oraz pani dyrektor mgr Alicji Mizery. Sztuka została odebrana przez widownię bardzo pozytywnie, wszystko przebiegło pomyślnie. Młodzi artyści nie zawiedli. Gorące brawa były dla aktorów jak najbardziej zasłużone. Jednak największe podziękowania należą się pani Łuckiej, która pozwoliła tej młodzieży na wykazanie się i przysłowiowe „rozwinięcie skrzydeł”.

Mamy nadzieję, że klasa II c jeszcze wiele razy pozytywnie nas zaskoczy swymi aktorskimi poczynaniami. Bardzo chętnie ich zobaczymy w nowych rolach.


Agnieszka Adamaszek i Katarzyna Nowicka
pod kierunkiem mgr Bogumiły Łuckiej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.