czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 14 października 2014
  • wyświetleń: 1220

Forum w Starostwie Powiatowym

21 października o godzinie 9.30 w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej odbędzie się Forum "Trzy filary - wspólny kapitał".

Do udziału w wydarzeniu zapraszamy przedstawicieli trzech sektorów, tj. organizacji pozarządowych i przedsiębiorstw społecznych, pracowników sektora publicznego oraz przedsiębiorców.

Forum organizowane jest przez Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Bielsku-Białej działający w ramach projektu "OWES - subregionu południowego" realizowanego przez Stowarzyszenie Bielskie Centrum Przedsiębiorczości w partnerstwie z Powiatem Bielskim - Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Bielsku-Białej.

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Forum jest największym wydarzeniem na Podbeskidziu, na którym będziemy łączyć biznes, sektor pozarządowy i publiczny oraz udowadniać, że 2+2=5. Każdy z uczestników będzie miał możliwość zapoznania się z nową perspektywą finansową ze środków Unii Europejskiej na lata 2014-2020 w kontekście partnerstw międzysektorowych, którą przybliży przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego. Ponadto głos zabiorą przedstawiciele trzech sektorów, którzy z dużym sukcesem realizują projekty partnerskie: sektor pozarządowy będą reprezentować przedstawiciele Stowarzyszenia Siemacha z Krakowa, sektor prywatny - Janusz Szymura, lider biznesu firmy Rekord SI z Bielska- Białej oraz Agnieszka Mokrysz-Chołdrych, specjalistka ds. zrównoważonego rozwoju Kompanii Piwowarskiej SA z Poznania.

Zaproszenie w roli prelegenta przyjął również wójt gminy Ujsoły, który przedstawi przykład współpracy gminy z przedsiębiorstwem społecznym Beskidnicy. Każdy uczestnik Forum będzie miał okazję zabrać głos w moderowanej dyskusji dotyczącej ważnych aspektów współdziałania, aby partnerstwa międzysektorowe były czystym układem biznesowym i elementem budowy wspólnego kapitału.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął starosta bielski Andrzej Płonka.

Udział uczestników w Forum jest bezpłatny. Zgłoszenia przyjmowane są telefonicznie (33) 496 02 44, mailowo: informacja.owes@bcp.org.pl lub poprzez stronę internetową: www.owes.bcp.org.pl.

aka / czecho.pl, źródło: Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.