czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 20 października 2014
  • wyświetleń: 2587

Pobożna lista życzeń?

Trwają prace nad przyszłorocznym budżetem miejskim. Radni z Komisji Rozwoju i Rolnictwa Rady Miejskiej mają kilka propozycji na co wydać pieniądze z przyszłorocznego budżetu. Lista jest długa.

Prace na Żeromskiego, droga, ulica, remont
Radni zawnioskowali także o dalszy remont nawierzchni dróg zniszczonych podczas budowy kanalizacji sanitarnej · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Radni zawnioskowali do burmistrza o wprowadzenie do przyszłorocznego budżetu kilku zadań inwestycyjnych. Wśród nich jest m.in budowa łącznika od ul. Świerkowickiej do skrzyżowania ul. Lipowskiej z Drogą Krajową. Radni chcieliby również aby powstało rondo na skrzyżowaniu ul. Niepodległości z Mickiewicza i Kołłątaja. Zaproponowano budowę chodnika przy ul. Miliardowickiej od dworca kolejowego w Zabrzegu oraz budowę ul. Cichy Kącik. Kolejny odcinek chodnika miałby powstać przy ul. Legionów od ul. Węglowej do mostu na rzece Wiśle.

Aby wyprowadzić ciężki transport z miasta - radni zawnioskowali o opracowanie koncepcji budowy drogi przemysłowej. W mieście przydałby się również nowy dworzec autobusowy oraz parking przy Gimnazjum Publicznym nr 2 (od ul. Targowej). Należy również dokończyć remont elewacji budynku przedszkola w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 oraz wykonać projekt budowy dalszej części cmentarza komunalnego.

Radni pomyśleli również o budowie boiska szkolnego przy ZSP nr 1 (według opracowanego w bieżącym roku projektu). Wskazali również potrzebę opracowania koncepcji zagospodarowania działki gminnej przy Przedszkolu Publicznym w Zabrzegu oraz wykonanie termomodernizacji budynków strażnic: OSP Zabrzeg i OSP "Dziedzice". Według radnych należy kontynuować modernizację infrastruktury Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Lista wniosków jest długa. Część z nich wydaje się być pobożną listą życzeń, gdyż realizacja nowych inwestycji, nie ujętych w budżecie, automatycznie wiąże się z rezygnacją z innych, zaplanowanych już do realizacji. Jednak jak będzie wyglądał przyszłoroczny budżet zależy od decyzji radnych.

paw / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.