czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 20 października 2014
  • wyświetleń: 2816

Do 8 lat za próbę wyłudzenia

Zarzuty oszustwa, polegającego na wyłudzeniu świadczeń medycznych, usłyszą wkrótce dwie młode kobiety, w tym czechowiczanka. W czasie pobytu w szpitalu, mieszkanka Gliwic posłużyła się kartą NFZ, którą udostępniła jej koleżanka.

27-latka z Gliwic przyjechała w odwiedziny do swojej o rok młodszej koleżanki z Czechowic-Dziedzic. Wspólnie zabrały się za drobne prace remontowe. Pech chciał, że w czasie tych prac starsza z nich prawie straciła palec. Konieczna okazała się natychmiastowa interwencja lekarza chirurga.

Ponieważ ranna kobieta nie była ubezpieczona, wspólnie z koleżanką wpadły na pomysł, że w czasie wizyty w szpitalu, skorzysta z karty NFZ należącej do czechowiczanki.

Personel szpitala szybko połapał się w próbie oszustwa. Cała mistyfikacja wyszła na jaw, o czym powiadomiono policjantów. W efekcie obie sprawczynie usłyszą wkrótce zarzuty oszustwa. Za próbę wyłudzenia usług medycznych, sięgających kilku tysięcy złotych, może im grozić nawet do 8 lat więzienia.

aka / czecho.pl, źródło: KPP Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.