czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 20 października 2014
  • wyświetleń: 11752

Dzień Edukacji w Czechowicach

W Szkole Podstawowej nr 2 im. Królowej Jadwigi w Czechowicach - Dziedzicach 15 października miała miejsce uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Gości przywitali Zofia Jonkisz pełnomocnik zarządu powiatu ds. oświaty i Andrzej Kamiński dyrektor czechowickiego Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych, wiceprzewodniczący sejmiku województwa śląskiego. Życzenia i gratulacje wszystkim pracownikom oświaty złożyli Renata Franasik członek zarządu powiatu bielskiego i Marian Błachut burmistrz Czechowic-Dziedzic.

Dzień Edukacji Narodowej - 15.10.2014 · fot. Alina Macher / Powiat Bielski


Uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej były okazją do wręczenia nagród przez burmistrza miasta Czechowice-Dziedzice dla dyrektorów i nauczycieli szkół i placówek, dla których organem prowadzącym jest gmina Czechowice-Dziedzice oraz przez starostę bielskiego dla dyrektorów i nauczycieli ze szkół prowadzonych przez powiat bielski.

Podczas uroczystości odbyło się ślubowanie nauczycieli, którzy przystąpili do egzaminu na stopień nauczyciela mianowanego. Byli to: Dominika Bąk i Joanna Czerwińska-Wydmuch z Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, Alicja Szafarczyk i Jarosław Grzybowski z Zespołu Szkół "Silesia", Lucyna Wojaczek, Artur Bubec, Barbara Podolak, Magdalena Stokłosa i Zając Katarzyna z Zespołu Szkół Specjalnych i ks. Marcin Moskal z LO im. M. Skłodowskiej - Curie.

Miłą niespodzianką spotkania był interesujący i dowcipny program o nauczycielach i czechowickiej szkole, który przygotowali uczniowie z SP nr 2.

Na uroczystości samorząd powiatu bielskiego reprezentowali także wicestarosta bielski Grzegorz Szetyński, członek zarządu powiatu Stanisław Pięta, wiceprzewodniczący rady powiatu Bogusław Stolarczyk oraz radni Józef Krajewski przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury i Sztuki Rady Powiatu, Alicja Mizera i Józef Herzyk, a samorząd gminy Czechowice- Dziedzice: wiceburmistrz Maciej Kołoczek i przewodniczący rady miejskiej Damian Żelazny.

Alina Macher, źródło: Powiat

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.