czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 21 października 2014
  • 24 października 2014
  • wyświetleń: 7334

Ścieżka rowerowa w Czechowicach

Od Drogi Krajowej nr 1 do skrzyżowania z ul. Traugutta wzdłuż ulicy Węglowej powstała pierwsza w mieście ścieżka rowerowa.

Ścieżka rowerowa · fot. SK

Okazuje się, że jazda po ścieżce rowerowej nie jest dla wszystkich taka "oczywista". Zdarza się, że rowerzyści zamiast korzystać z ścieżki jadą po drugiej stronie ulicy, po chodniku przeznaczonych dla pieszych.

- Na ścieżce rowerowej pierwszeństwo mają rowerzyści, z wyjątkiem osób niepełnosprawnych. Jeśli na ścieżce znajdują się znaki informujące o tym, że jest tam przejście dla pieszych, rowerzysta musi zachować szczególną ostrożność - tłumaczą policjanci.

W naszym mieście - jest pomysł na budowę kolejnych ścieżek rowerowych i ciągów pieszo-jezdnych. Jak tylko uda się na ten cel uzyskać dofinansowanie z Unii Europejskiej ścieżki takie zostałyby wybudowane wzdłuż całej ulicy Legionów. Pomysł wydaje się trafiony, gdyż coraz więcej mieszkańców miasta wolny czas spędza na dwóch kółkach.

Ulica Legionów i Węglowa są administrowane przez powiat bielski.

SK / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.