czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 22 października 2014
  • 24 października 2014
  • wyświetleń: 12906

Czterech kandydatów na burmistrza

Cztery osoby pragną wygrać listopadowe wybory na burmistrza Czechowic-Dziedzic. Ostatecznie uda się to tylko jednej osobie.

Państwowa Komisja Wyborcza zarejestrowała czterech kandydatów na burmistrza naszej gminy. O reelekcję będzie starał się - o czym zresztą już wcześniej informowaliśmy na portalu czecho.pl - Marian Błachut. Obecny burmistrz w wyborach wystartuje z list komitetu wyborczego Stowarzyszenie Nowa Inicjatywa.

Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach
Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach · fot. czecho.pl


Podobnie jak przed czterema laty, rywalem w walce o stanowisko burmistrza będzie Zygmunt Mizera. Ponownie został on wyznaczony do udziału w wyborach jako kandydat komitetu wyborczego Prawo i Sprawiedliwość. W 2010 roku Zygmunt Mizera nie wygrał, ale dostał się do Rady Miejskiej obecnej kadencji.

Na listach wyborczych pojawi się także Cezary Czapiga, radny powiatu bielskiego. W ostatnich latach udzielał się w radzie w komisjach: Gospodarki, Transportu i Rozwoju Gospodarczego (jest jej wiceprzewodniczącym), a także Zdrowia i Polityki Społecznej. Kandydata wystawił w tegorocznych wyborach KW Nowa Prawica — Janusza Korwin-Mikke.

Ostatnim z kandydatów jest Stanisław Pięta, również radny powiatowy, a także członek zarządu powiatu bielskiego (od 2006 roku). Jego kandydaturę w wyborach zgłosił KWW - Bezpartyjni - Rodzina Prawo Wspólnota.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.