czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 28 października 2014
  • wyświetleń: 4102

Radnych wybierzemy w 21 okręgach

Po raz pierwszy w historii wyborów samorządowych radnych gminnych wybierzemy podczas głosowania w jednomandatowych okręgach wyborczych. Ta zasada oznacza ni mniej, ni więcej, że każdy okręg będzie miał własnego radnego, a promowani dodatkowo nie będą jak dotychczas ludzie, których komitet zbierze najwięcej głosów w całej gminie.

Ta zmiana wymusiła między innymi utworzenie większej niż wcześniej liczby okręgów w Czechowicach-Dziedzicach. Dotychczas były to trzy okręgi, teraz ich liczba to 21.

Poniżej przedstawiamy podział gminy na okręgi wyborcze. W każdym z nich wybierzemy jednego radnego, który będzie reprezentował nas we władzach samorządowych.

1. Miasto Czechowice-Dziedzice, część Osiedla "Renardowice":

ul. K.K.Baczyńskiego, ul. J.Brzechwy, ul. J.Fałata, ul. K.I.Gałczyńskiego, ul. Górna, ul. W.Kossaka, ul. S.Ligonia, ul. J.Lompy, ul. Łagodna, ul. M.Michałowicza, ul. G.Morcinka, ul. Pogodna, ul. Polna od nr 7 do końca nieparzyste i od nr 6 do końca parzyste, ul. L.Staffa, ul. Szkolna od nr 53 do końca nieparzyste, ul. Węglowa od nr 24 do nr 50 parzyste, ul. S.I.Witkiewicza, ul. J.Wybickiego.

2. Miasto Czechowice-Dziedzice, część Osiedla "Renardowice":

ul. Bajeczna, ul. Braci Sofków, ul. Działkowa, ul. Gołębia, ul. Hoża, ul. Jasna, ul. M.Kasprzaka, ul. Królowej Jadwigi, ul. Liszki, ul. J.Malczewskiego, ul. S.Okrzei, ul. W.Orkana, ul. Równa, ul. Słoneczna, ul. Szkolna od nr 44 do końca parzyste, ul. Świętej Barbary, ul. Topolowa, ul. R.Traugutta od nr 35 do końca nieparzyste i od nr 84 do końca parzyste, ul. Węglowa od nr 17 do nr 61 nieparzyste i od nr 52 do nr 58 parzyste, ul. P.Wysockiego, ul. Żużlowa..

3. Miasto Czechowice-Dziedzice, część Osiedla "Barbara":

ul. Agrestowa, ul. Boczna, ul. Górnicza od nr 31 do końca nieparzyste i od nr 14 do końca parzyste, ul. Jeżynowa, ul. Karolinki, ul. Malinowa, ul. Nad Białką, ul. Nad Wisłą, ul. Porzeczkowa, ul. Poziomkowa, ul. J.Rumana, ul. Tęczowa, ul. R.Traugutta od nr 66 do nr 82 parzyste, ul. Truskawkowa, ul. Węglowa od nr 63 do końca nieparzyste i od nr 60 do końca parzyste.

4. Miasto Czechowice-Dziedzice, część Osiedla "Barbara":

ul. Dolna, ul. M.Drzymały, ul. B.Głowackiego, ul. Górnicza od nr 1 do nr 29 nieparzyste i od nr 2 do nr 12 parzyste, ul. Grabowicka, ul. Kaniowska, ul. Pionkowa od nr 14 do końca parzyste i od nr 17 do końca nieparzyste, ul. Przejściowa, ul. Sadowa, ul. R.Traugutta od nr 2 do nr 64 parzyste, ul. Wiejska.

5. Miasto Czechowice-Dziedzice, część Osiedla "Północ":

ul. A.Asnyka, ul. Bachorek, ul. D.Baduszkowej, ul. J.Kasprowicza, ul. A.Krzanowskiego, ul. K.Makuszyńskiego, ul. K.P.Tetmajera, ul. R.Traugutta od nr 1 do nr 33 nieparzyste.

6. Miasto Czechowice-Dziedzice, część Osiedla "Północ":

ul. Cmentarna, ul. Francuska, ul. A.Fredry, ul. Hutnicza, ul. J.Kochanowskiego, ul. Legionów od nr 1 do nr 19 nieparzyste i od nr 2 do nr 4 parzyste, ul. T.Lenartowicza, ul. J.Matejki, ul. G.Narutowicza, ul. C.K.Norwida, ul. Polna od nr 1 do nr 5 nieparzyste i od nr 2 do nr 4 parzyste, ul. Radosna, ul. M.Reja, ul. Hr. Renarda, ul. S.Staszica, ul. Szkolna od nr 1 do nr 51 nieparzyste i od nr 2 do nr 42 parzyste, ul. Węglowa od nr 1 do nr 15 nieparzyste i od nr 2 do nr 22 parzyste, ul. S.Wyspiańskiego, ul. Zachodnia, ul. Źródlana.

7. Miasto Czechowice-Dziedzice, Osiedle "Dziedzice":

ul. Astrów, ul. Czysta, ul. Grabowiec, ul. M.Karłowicza, ul. K.Klimesza, ul. Kolista, ul. Księża Grobel, ul. Legionów od nr 21 do nr 81 nieparzyste i od nr 6 do nr 54 parzyste, ul. Leśna, ul. Łężna, ul. K.Miarki, ul. Ochodzka, ul. Piasta, ul. P.Stalmacha, ul. Strażacka, ul. L.Waryńskiego, ul. Wenecka, ul. Wierzbowa, ul. Wiślana.

8. Miasto Czechowice-Dziedzice, część Osiedla "Centrum":

ul. Chałupnicza, ul. F.Chopina, ul. Dojazdowa, ul. Kolejowa, ul. M.Konopnickiej, ul. E.Kopcia, ul. J.Korczaka, ul. Z.Krasińskiego, ul. Legionów od nr 83 do nr 91 nieparzyste i od nr 56 do nr 88 parzyste, ul. A.Mickiewicza, ul. Młyńska, ul. S.Moniuszki, ul. Niepodległości od nr 2 do nr 26 parzyste, ul. I.J.Paderewskiego, ul. Marsz. J.Piłsudskiego, ul. Pochyła, ul. J.Słowackiego od nr 1 do nr 11 nieparzyste i od nr 2 do nr 10 parzyste, ul. Smolna, ul. J.Sobieskiego od nr 1 do nr 15 nieparzyste i od nr 2 do nr 34 parzyste, rondo Solidarności, ul. Stawowa od nr 1 do nr 39 nieparzyste i od nr 2 do nr 68 parzyste, ul. Szarych Szeregów, ul. Targowa, pl. Targowy, ul. H.Wieniawskiego, ul. Wodna od nr 1 do nr 29 nieparzyste i od nr 2 do nr 18 parzyste, pl. Wolności, rondo Wójta Dziedzic Józefa Machalicy, ul. Zacisze, ul. Zielona.

9. Miasto Czechowice-Dziedzice, część Osiedla "Centrum":

ul. Braterska, ul. Bratnia, ul. Dożynkowa, ul. Jagiellońska od nr 5 do końca nieparzyste i od nr 6 do końca parzyste, ul. Klasztorna od nr 23 do końca nieparzyste i od nr 18 do końca parzyste, ul. Legionów od nr 93 do nr 121 nieparzyste, ul. Ligocka, ul. Marzanny, ul. Mazańcowicka od nr 1 do nr 31 nieparzyste i od nr 2 do nr 20 parzyste, ul. Sobótki, ul. Spokojna, ul. Stawowa od nr 41 do nr 73 nieparzyste i od nr 70 do nr 100 parzyste, ul. K.Szymanowskiego, al. Świętego Andrzeja Boboli, ul. Wiankowa, ul. Wodna od nr 31 do nr 45 nieparzyste i od nr 20 do nr 56 parzyste.

10. Miasto Czechowice-Dziedzice, część Osiedla "Lesisko":

ul. Ks. J.N.Barabasza, ul. Braci Koźbów, ul. Jagiellońska od nr 1 do nr 3 nieparzyste i od nr 2 do nr 4 parzyste, ul. Klasztorna od nr 1 do nr 21 nieparzyste i od nr 2 do nr 16 parzyste, ul. T.Kościuszki, ul. Krótka, ul. Niepodległości od nr 25 do końca nieparzyste i od nr 28 do końca parzyste, ul. Ogrodowa, ul. A.Puszkina, ul. Ks. P.Skargi, ul. J.Sobieskiego od nr 17 do końca nieparzyste i od nr 36 do końca parzyste, rondo Sybiraków, ul. Wesoła, rondo Żołnierzy Armii Krajowej i Narodowych Sił Zbrojnych.

11. Miasto Czechowice-Dziedzice, część Osiedla "Lesisko":

ul. N.Barlickiego, ul. B.Chrobrego, pl. Jana Pawła II, ul. H.Kołłątaja, ul. Niepodległości od nr 1 do nr 23 nieparzyste, ul. Parkowa, ul. B.Prusa od nr 1 do nr 23 nieparzyste i od nr 2 do nr 30 parzyste, ul. S.Reymonta, ul. H.Sienkiewicza, ul. J.Słowackiego od nr 13 do końca nieparzyste i od nr 12 do końca parzyste, ul. Studencka, ul. Towarowa, ul. S.Żeromskiego, ul. Żwirki i Wigury.

12. Miasto Czechowice-Dziedzice, Osiedle "Tomaszówka":

ul. Chłodna, ul. Dębowa, ul. Falista, ul. I.Kraszewskiego, ul. Legionów od nr 123 do nr 187 nieparzyste, ul. I.Łukasiewicza, ul. Łukowa, ul. Marianki, ul. Pionkowa od nr 1 do nr 15 nieparzyste i od nr 2 do nr 12 parzyste, ul. B.Prusa od nr 25 do końca nieparzyste i od nr 32 do końca parzyste, ul. Szwajcarska Dolina, ul. Ślepa, ul. Wąska, ul. Zabiele..

13. Miasto Czechowice-Dziedzice, część Osiedla "Południe":


ul. Bestwińska, ul. Brzozowa, ul. Dworcowa, ul. Jastrzębia, ul. Jodłowa, ul. Junacka, ul. Kasztanowa, ul. Klonowa, ul. Komorowicka, ul. Krupnicza, ul. Kwiecista , ul. Legionów od nr 189 do końca nieparzyste, ul. Nad Młynówką, ul. Olszyna, ul. E.Orzeszkowej, ul. Piękna, ul. Pocztowa, ul. Podwale, ul. Prosta, ul. Robotnicza, ul. Rolna, ul. Rzeczna, ul. Włókiennicza.

14. Miasto Czechowice-Dziedzice, część Osiedla "Południe":

ul. Agawy, ul. Chabrowa, ul. Chmielna, ul. Fiołkowa, ul. Hiacyntów, ul. Jaśminowa, ul. Kamionka, ul. Konwalii, ul. Kręta, ul. Krokusów, ul. Krzywa, ul. Laurowa, ul. Legionów od nr 190 do końca parzyste, ul. Lipowska od nr 1 do końca nieparzyste, ul. K.Napierskiego, ul. Orchidei, ul. Podlarysz, ul. Przebiśniegów, ul. Różana, ul. Storczyków, ul. Świerkowicka, ul. Terenowa, ul. Tulipanów, ul. Wilcza, ul. Wrzosowa, ul. Zawiła.

15. Miasto Czechowice-Dziedzice, część Osiedla "Południe":

ul. Bażantów, ul. Bukowa od nr 21 do końca nieparzyste i od nr 20 do końca parzyste, ul. Cicha od nr 25 do końca nieparzyste i od nr 30 do końca parzyste, ul. Cichy Kącik, ul. Cienista od nr 9 do końca nieparzyste i od nr 8 do końca parzyste, ul. Drozdów, ul. Dzięciołów, ul. Jaskółcza, ul. Kanarków, ul. Krucza, ul. Kukułcza, ul. Legionów od nr 138 do nr 188 parzyste, ul. Lipowska od nr 2 do końca parzyste, ul. Nowa, ul. Oliwna, ul. Partyzantów, ul. Pasieki, ul. Pawia, ul. Puszczyków, ul. Sikorek, ul. Słowicza, ul. Sokola, ul. Sosnowa, ul. Spółdzielcza, ul. Szafranów, ul. Zamkowa od nr 13 do końca nieparzyste i od nr 16 do końca parzyste, ul. Żurawia.

16. Miasto Czechowice-Dziedzice, Osiedle "Czechowice Górne":

ul. Akacjowa, ul. Brzeziny, ul. Bukowa od nr 1 do nr 19 nieparzyste, ul. Chłopska, ul. Cicha od nr 1 do nr 23 nieparzyste i od nr 2 do nr 28 parzyste, ul. Cienista od nr 1 do nr 7 nieparzyste i od nr 2 do nr 6 parzyste, ul. Ciernista, ul. Do Gajówki, ul. M.Kopernika, ul. Kościelna, ul. Hr. Kotulińskiego, ul. Legionów od nr 90 do nr 136 parzyste, ul. Lipowa, ul. Mazańcowicka od nr 33 do granicy z Sołectwem Ligota nieparzyste i od nr 22 do granicy z Sołectwem Ligota parzyste, ul. Myśliwska, ul. Płaska, ul. Podkępie, ul. Podrajska, ul. Pokrewna, ul. Potoczna, ul. Potok, ul. Przełęczna, ul. Rajska, ul. Sąsiedzka, ul. Smocza, ul. Starowiejska, ul. Stawowa od nr 75 do końca nieparzyste i od nr 102 do końca parzyste, ul. Stroma, ul. Szuwary, ul. Świętego Huberta, ul. Wałowa, ul. Wiewiórcza, ul. Wodna od nr 47 do końca nieparzyste i od nr 58 do końca parzyste, ul. Zajęcza, ul. Zamkowa od nr 1 do nr 11 nieparzyste i od nr 2 do nr 14 parzyste, ul. Zaplecze, ul. Zawodzie, ul. Zbijowska, ul. Żbika.

17. Gmina Czechowice-Dziedzice, część Sołectwa Zabrzeg:

ul. Bratków, ul. W.Broniewskiego, ul. Brzoskwiniowa, ul. Czereśniowa, ul. Do Zapory nr parzyste, ul. Gilów, ul. Iłownicka, ul. Jabłoniowa, ul. Ks. K.Janoszka, ul. K.Klimesza, ul. Kłosowa, ul. W.Korfantego, ul. Kwiatowa ul. Ks. J.Londzina, ul. Łąkowa, ul. Makowa, ul. Morwowa, ul. Mostowa, ul. Nadwiślańska, ul. Objazdowa, ul. Oblaska, ul. Ochodzka, ul. Orzechowa, ul. Owocowa, ul. Pod Jazem, ul. Południowa, ul. Poranna, ul. Sienna, ul. W.Sikorskiego nr nieparzyste, ul. Śliwkowa, ul. Świerklocz, al. Świętej Elżbiety, ul. L.Waryńskiego, ul. Wieczorna, ul. Wiśniowa.

18. Gmina Czechowice-Dziedzice, część Sołectwa Zabrzeg:

ul. D.Błachuta, ul. Czarnoleska, ul. Do Zapory nr nieparzyste, ul. T.Gazdy, ul. Gminna, ul. Grzybowa, ul. Jelenia, ul. Jesienna, ul. Jutrzenki, ul. Letnia, ul. Lisia, ul. Maciejowicka, ul. Majowa, ul. Miliardowicka, ul. Morelowa, ul. Mościska, ul. J.Ozaista, ul. Pasieczna, ul. Piwna, ul. K.Pytla, ul. W.Sikorskiego nr parzyste, ul. Skowronków, ul. Spacerowa, ul. Stadionowa, ul. A.Struga, ul. Widna, ul. Winogronowa, ul. Wiosenna, ul. Ks. L.Wrzoła, ul. Zakole, ul. Zimowa, ul. Ziołowa.

19. Gmina Czechowice-Dziedzice, część Sołectwa Ligota:

ul. Barwna, ul. Cisowa, ul. Cyprysowa, ul. Czarnoleska, ul. Długa od nr 1 do nr 9 nieparzyste i od nr 2 do nr 10 parzyste, ul. Grabowa, ul. Graniczna, ul. Gwieździsta, ul. Jaworowa, ul. Jemiołowa, ul. Jesionowa, ul. T.Korzeniowskiego, ul. Mała, ul. Miliardowicka, ul. Modrzewiowa, ul. Nad Potokiem, ul. Nowy Świat, ul. Ogrodników, ul. Pod Lasem, ul. Polowa, ul. Powstańców Śląskich, ul. Przedszkolna, ul. Ptasia, ul. Słowików, ul. Średnia, ul. Zaciszna, ul. Zakątek, ul. Zdrowa, ul. Złocista..

20. Gmina Czechowice-Dziedzice, część Sołectwa Ligota:

ul. Bielska, ul. Bory, ul. Bronowska, ul. Burzej, ul. Czechowicka, ul. Czyżyków, ul. Długa od nr 11 do końca nieparzyste i od nr 12 do końca parzyste, ul. Do Kanału, ul. Dworska, ul. Głogowa, ul. Koło, ul. Księża Grobel, ul. Księżycowa, ul. Leszczynowa, ul. Ligocka, ul. Łabędzia, ul. Mazańcowicka, ul. Miła, ul. Młynarska, ul. Nad Jasienicą, ul. Nadrzeczna, ul. Na Łuku, ul. Na Wale, ul. Niska, ul. Ochodzka, ul. Ks. B.Olejaka, ul. Orla, ul. Pańska, ul. Podlasek, ul. Podwale, ul. Rakowa, ul. Rębisko, ul. Rolników, ul. Rybacka, ul. Sokoły, ul. Spadzista, ul. Stawiska, ul. Śródrzeczna, ul. Tartaczna, ul. Wapienicka, ul. Włościańska, ul. Wodospadowa, ul. Woleńska, ul. Wolna, ul. Wspólna, ul. Wypoczynkowa, ul. Zabrzeska, ul. Zajęcza, ul. Zawiście, ul. Zawodzie, ul. Żabia..

21. Gmina Czechowice-Dziedzice, Sołectwo Bronów:

ul. Azaliowa, ul. Bławatków, ul. Błękitna, ul. Bronowska, ul. A.Czyża, ul. Gajowa, ul. Graniczna, ul. Kamieniecka, ul. Kolorowa, ul. Kopaniny, ul. Ks. J.Kunza, ul. Łanowa, ul. Międzyrzecka, ul. Miodowa, ul. Nadbrzeżna, ul. Olchowa, ul. Pod Polem, ul. Poprzeczna, ul. Pszczelarska, ul. Rudzicka, ul. Siedlacka, ul. Stawowe Pole, ul. Szafirowa, ul. Woźniacka, ul. Zalesie, ul. Zarzeczna, ul. Zbożowa.

Zmiana ta dotyczy tylko wyborów do rad gminnych. Radnych powiatowych nadal wybierać będziemy według starych zasad.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.