czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 30 października 2014
  • wyświetleń: 3110

Czterech kandydatów, a wcześniej?

W tym roku do wyborów zgłoszono czterech kandydatów na burmistrza Czechowic-Dziedzic. Nie jest to jednak największa liczba, jeśli spojrzeć na to od momentu reformy samorządowej w 1999 roku. Warto jednak spojrzeć na to, iż po raz pierwszy w wyborach na te stanowisko nie startuje ani jedna kobieta.

W 2002 roku burmistrzem chciało zostać sześć osób: Jan Berger, Jacek Cwetler, Ludwik Mikołajczyk, Zygmunt Mizera, Jacek Niedźwiedzki i Alicja Ogiegło. Ostatecznie wygrał ten pierwszy.

Cztery lata później w wyborcze szranki o najważniejszą funkcję w mieście również stanęło sześciu kandydatów: Jan Berger, Marian Błachut (wybrany następnie burmistrzem), Fryderyk Czader, Zygmunt Mizera, Alicja Ogiegło i Grzegorz Tomaszczyk.

W 2010 roku rywalizowali ze sobą: Marian Błachut (wybrany burmistrzem w I turze), Marek Kwaśny, Zygmunt Mizera i Alicja Ogiegło, czyli czterech kandydatów.

W 2014 roku burmistrzem zamierza zostać jedna z czterech osób. Państwowa Komisja Wyborcza zarejestrowała jako kandydatów: Mariana Błachuta, Cezarego Czapigę, Zygmunta Mizerę oraz Stanisława Piętę.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.