czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 5 listopada 2014
  • wyświetleń: 4539

Światowy Dzień Rzucania Palenia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZS Silesia" podaj

Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu przypada zawsze w trzeci czwartek listopada. W tym roku wydarzenie obchodzone będzie 20 listopada. Do obchodów przyłączył się także Zespół Szkół Silesia, który chce namówić swoich uczniów do podjęcia wyzwania rzucenia nałogu.

wyłącz palenie


ZS "Silesia" przygotował specjalny harmonogram obchodów Światowego Dnia Rzucania Palenia:
  • Stworzenie grupy wsparcia dla uczniów chcących rzucić palenie. Przeprowadzenie testu motywacyjnego do zaprzestania palenia według Schneidera - 20.11 godzina 10.35, sala maturalna - osoby zainteresowane.
  • Konkurs na plakat "Rzuć palenie - wybierz zdrowie" oraz hasło reklamowe promujące zdrowy styl życia bez papierosów. Osoba odpowiedzialna pani Joanna Rzymek.
  • Spotkanie w Domu Kultury - film edukacyjny pt: "Nikotyna legalny narkotyk".
  • Test uzależnienia od tytoniu, który przeprowadzą wychowawcy.


Światowy Dzień Rzucania Palenia narodził się w Stanach Zjednoczonych z inicjatywy dziennikarza Lynna Smitha, który w 1974 roku zaapelował do czytelników swojej gazety, aby przez jeden dzień nie palili papierosów. W efekcie, aż 150 tysięcy ludzi spróbowało przez jedną dobę wytrzymać bez palenia. Zachęcone powodzeniem akcji Amerykańskie Towarzystwo Walki z Rakiem uznało trzeci czwartek listopada (tydzień przed obchodzonym w Stanach Zjednoczonych Dniem Dziękczynienia) za Dzień Rzucania Palenia.

W następnych latach akcja objęła swoim zasięgiem wszystkie stany i większość palaczy. Idea dnia, w którym zachęca się palaczy do zerwania z nałogiem, przyjęła się także w innych krajach. Od 1991 roku w każdy trzeci czwartek listopada Fundacja "Promocja Zdrowia" namawia Polaków do rzucenia palenia.

BM / czecho.pl
źródło: Zespół Szkół Silesia

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

ZS Silesia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZS Silesia" podaj